21 листопада, час застосування і обсяг обмежень в Україні будуть такими:
7:00 — 11:00 — одна черга відключень
11:00 — 19:00 — дві черги відключень
19:00 — 22:00 — одна черга відключень
Причина тимчасового запровадження обмежень — пошкодження енергообʼєктів під час масованої ракетно-дронової атаки 17 листопада.
Аварійно-відновлювальні роботи тривають, енергетики роблять усе можливе, щоб повернути пошкоджене обладнання в роботу.
Графік відключень за вашою адресою можете дізнатись на сайті чи офіційних сторінках оператора розподілу.
Не вмикайте кілька потужних приладів одночасно, коли світло з’являється за графіком.
В Україні через масові відключення електроенергії збільшиться кількість стрибків напруги. Це призводить до псування техніки, пише Обозреватель. Закон зобов’язує обленерго постачати електроенергію, характеристики якої відповідають стандартам. Однак на час планових відключень дефіциту струму та атак на енергетику такі норми не діють. І до ударів РФ по об’єктах енергетики довести у судах, що техніка зіпсувалась саме через перепади напруги, було вкрай важко. А зараз отримати компенсацію практично неможливо.
Як “врятувати” техніку:
- найпростіше, що можна зробити: вимикати прилади із розеток під час відключень електроенергії. Річ у тому, що найчастіше перепади напруги відбуваються саме під час підключення значної кількості споживачів. Коли всі одночасно вмикають потужні електричні прилади, це призводить до аварій та перепадів напруги. Тому краще потужну техніку (холодильник, бойлер, пральні машини тощо) повністю відключати від мережі, а підключати тільки через 10-15 хвилин після поновлення електроживлення.
- Також варто встановити реле напруги, яке реєструє значні відхилення від стандартної напруги та відключає всі побутові прилади. Після того, як напруга нормалізувалася, подається сигнал про включення, і підключення техніки до електромережі поновлюється.
- На останок, варто розглянути можливість встановлення стабілізаторів напруги або джерела безперебійного живлення (ДБЖ). Ці пристрої стабілізують напругу у споживача. Стабілізатори при цьому потужніші, але не мають акумуляторних батарей. ДБЖ мають меншу потужність, але тримають “запас” струму у внутрішніх або зовнішніх акумуляторах.