50 тисячне військо: Найближчими днями рашисти з північнокорейцями можуть піти у великий наступ у Курській області. Солдати КНДР готові гинути за свого диктатора — NYT

Наступ у Курській області РФ може початися найближчими днями, російські сили проводять спільні навчання з військовими з Північної Кореї.

Про це у неділю, 10 листопада, повідомляє видання The New York Times, вказуючи, що загальна кількість солдатів, які готуються до наступу, може сягати 50 тисяч, цитує NV.

У Москві поспішають із наступом, оскільки обраний президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв про намір завершити війну одразу після перемоги на виборах. Згідно з одним із варіантів його “мирного плану”, передбачена заморозка нинішньої лінії фронту.

З посиланням на офіційних осіб США, у NYT повідомляють, що Росія навчає північнокорейців артилерійського вогню, базової тактики піхоти і зачистки траншей.

«Ця підготовка передбачає, що принаймні частина північнокорейських сил братиме участь у лобових атаках на укріплені оборонні позиції України», — акцентують журналісти.

Співрозмовники NYT висловили думку, що українська оборона у Курській області все ще сильна і може втриматися принаймні ще якийсь час. Очікується, що і росіяни, і північнокорейці зазнають важких втрат, «подібних до тих, яких Росія зазнала на сході України».

«Північнокорейці битимуться як легка піхота, без переваг бронетехніки», — пише видання.

Автори статті вказують, що залишається невідомим, чи братимуть солдати КНДР участь у боях безпосередньо на території України, чи вони призначені тільки для наступу у Курській області РФ. Оцінюючи ефективність північнокорейських військових, експерти вказують на відсутність бойового досвіду. Але при цьому вони мають високий рівень дисципліни і згуртованість, крім того, їхня фізична форма краща, ніж у багатьох російських контрактників.

Залишається невідомим, чи планує Північна Корея відправляти на війну РФ проти України додаткові підкріплення, але, за даними української розвідки, КНДР може відправити до 100 000 солдатів.

На думку аналітика Інституту вивчення війни Джорджа Барроса, найімовірніше Росія залучатиме тисячі північнокорейців щомісяця.

«Можливо, до 15 тисяч осіб на місяць», — цитує NYT Барроса.

Майже всі військовослужбовці КНДР, направлені в Росію для участі у війні проти України, мають схожий набір мотивів, їх з дитинства вчили жертвувати всім заради верховного лідера.

Про це у неділю, 10 листопада пише The Wall Street Journal, вказуючи, що північнокорейські солдати навряд чи переламають перебіг війни РФ проти України, але забезпечать російського диктатора Володимира Путіна необхідною людською масою і стануть новою загрозою на лінії фронту.

«Розгортання військ розглядатиметься як можливість усього життя принести гроші і славу режиму Кім Чен Ина. Ті, хто гине, отримують визнання; ті, хто виживає, повертаються героями», — пише WSJ.

Зазначається, що військам КНДР бракує сучасного обладнання та ресурсів, і навіть спецпризначенці проводять більшу частину свого часу на сільськогосподарських або будівельних роботах. Однак це високодисципліновані солдати, часто готові йти на екстремальні ризики з обмеженим спорядженням.

За даними військових експертів, режим північнокорейського диктатора має найбільший у світі підрозділ спецпризначенців — близько 200 000 осіб. Бійців сил спецпризначення годують краще, ніж солдатів інших підрозділів, і вони проходять більш інтенсивну підготовку з диверсій, руйнування інфраструктури та вбивств. Пропаганда КНДР стверджує, що один спецпризначенець «еквівалентний 100 ворожим солдатам».

У бесіді з WSJ колишній північнокорейський спецпризначенець Лі Хьон Син, який втік із КНДР близько десяти років тому, розповів, що під час тренувань обов’язковим було щоденне відвідування занять з ідеологічної підготовки, на яких повторювалися гасла про готовність померти за верховного лідера.

«Ними можна пожертвувати, не зробивши особливого впливу на війну. Але вони не посміють засумніватися в наказі лідера вирушити в Росію», — заявив Лі Хьон Син про північнокорейських військових, які опиняться на війні проти України.

За словами ще одного співрозмовника, колишнього генерал-майора південнокорейської армії Пан Чон Квана, через мовний бар’єр і незнання місцевості потенційна роль солдатів КНДР у РФ зведеться до ролі піхоти.

Генерал припустив, що північнокорейські військові зазнаватимуть великих втрат, оскільки навряд чи Росія надасть їм сучасне обладнання або розвіддані.

Проте, кажуть колишні військові, багато північнокорейських солдатів вважатимуть ризик виправданим.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області