70 років живе без електрики. Історія жінки з високогірного села Чернівецької області

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Федора, яка живе без світла у Верхньому Ялівці. Фото: Назар Волошенюк, Суспільне Чернівці

На хуторі у високогірному селі Верхній Яловець у Чернівецькій області — кілька хат. Тут ніколи не було електричних мереж. Будинок Федори розташований найвище — вона усе життя живе без світла. Найближчий сусід — за два кілометри. Суспільне запитало у жінки, як жити без електрики та чому хоче залишитись жити сама.

У свої 70 років жінка має мобільний телефон, який заряджає у селі, коли спускається з гори.

"До мене телефонують брат з Києва та племінниця з Чернівців. Питають, як я, хвилюються. Я відповідаю, що нормально", — розповідає жінка.

Федора спускається в село разом з конем Лисом. На нього завантажує продукти, які купує. Так їх легше доставляти на гору. Жінка вміє їздити верхи з дитинства. Також має город та господарство. Розповідає, що вже 30 років живе сама.

Жити без електрики Федора звикла: готує на печі, має свічки й лампадки, користується телефоном, поки вистачає заряду. Прокладати електричні мережі до хат не планують, а переїжджати Федора не хоче.

"Чого переїжджати? У мене все тут є — я старалася, робила. Саджу картоплю, моркву, петрушку, кріп. Це все виростає, я собі зібрала. Треба купити лише хліб та борошно", — розповідає вона.

Федора годує овець. Фото: Назар Волошенюк, Суспільне Чернівці

Жінка запрягає коня. Фото: Назар Волошенюк, Суспільне Чернівці

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області