Анальна тріщина: що буде, якщо вчасно не розпочати лікування

Анальна тріщина — це захворювання прямої кишки, за якого слизова оболонка пошкоджується через контакт із твердими каловими масами. Таке пошкодження дуже важко регенерує через несприятливе для епітелізації середовище та наявність активної мікрофлори. Тому не слід сподіватися, що клінічна симптоматика щезне самостійно — треба звертатися до проктолога, який проведе діагностику та призначить лікування. Лікують тріщину на ранніх стадіях консервативно — за допомогою мазей. Велику популярність має Бепантен, легка структура та цілющі властивості якого дозволяють у короткий термін ефективно відновити епітеліальний покрив і позбавити людину постійного дискомфорту. Однак частина тих, хто стикається з описаною проблемою, намагається вирішити її самостійно, відкладаючи встановлення діагнозу та початок лікування. У такому разі обійтися мазями вже не вдасться, і хронічний дефект потрібно буде лікувати хірургічними методами. До того ж наявність тріщини у прямій кишці може призвести до низки серйозних ускладнень, які також потребуватимуть терапії.

Можливі наслідки анальної тріщини

Якщо не лікувати цю патологію, вона може призвести до серйозних ускладнень, серед яких:

  1. Парапроктит. Виникає через наявність у просвіті кишки великої кількості бактерій. Дефект на слизовій стає відкритою брамою для інфекції, яка проникає всередину й активно розмножується ув тканинах клітковини навколо прямої кишки. Це спричиняє запалення та гнійне розплавлення тканин. Стан потребує негайного хірургічного втручання через ризик розповсюдження інфекційного процесу в організмі та виникнення сепсису.
  2. Стриктура анального отвору. Спроби епітелізації можуть призводити до формування грубої рубцевої тканини, яка не розтягується, на відміну від слизової. Через це анальний прохід звужується та спазмується.
  3. Малігнізація. Постійне травмування окремої ділянки може призвести до злоякісного переродження клітин.

Зазначені ускладнення є серйозними станами, які потребують негайного лікування. Тому слід приділити увагу терапії основного захворювання, яке значно легше їй піддається.

За яких симптомів слід звернутися до лікаря

Щоб вчасно розпочати лікування анальної тріщини, зверніться до спеціаліста в разі появи:

  1. гострого болю різної інтенсивності, який виникає під час дефекації й може бути присутнім деякий час після неї;
  2. крові в калі, а також кров’янистих мазків на туалетному папері та крапель в унітазі.

Це може свідчити про травмування слизової. Не слід чекати, поки сформується хронічний дефект — зверніться до проктолога задля лікування. Він проведе необхідну діагностику, встановить діагноз і ступінь його тяжкості та призначить необхідну місцеву терапію, що прискорює регенерацію.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області