Проблеми з колінами бувають і в молодих, і в літніх пацієнтів, адже саме на ці суглоби є доволі велике навантаження. І якщо в молодому віці вони найчастіше виникають через травми, то після 50-60 років це може бути пов’язано з дегенеративними змінами. Коли страждають коліна, то вести звичний спосіб життя важко, адже починає турбувати біль, є дискомфортні відчуття при ходьбі. З часом все може лише погіршуватися, і що пізніше звернутися до лікаря, то складнішим буде лікування.
У яких випадках потрібна артроскопія колінного суглоба
Ефективним методом, що дозволяє справитися з травмами чи захворюваннями такого типу, є артроскопія коліна. Вона використовується і з діагностичною метою, що дає можливість точно підтвердити діагноз. Такі операції виконує ортопед-травматолог в клініці в https://arthroscopy.kiev.ua/ua/артроскопія-колінного-суглоба.html.
Артроскопія є малоінвазивним оперативним втручанням, тому під час її виконання в області коліна робляться три невеликі проколи. Це зменшує ризик виникнення ускладнень, особливо кровотеч.
Така операція використовується, якщо у пацієнта діагностовано чи потрібно підтвердити:
- артроз чи артрит, при яких спостерігаються дегенеративні зміни або ж запалення колінного суглоба відповідно;
- пошкодження та розриви зв’язок, меніска;
- травми суглоба, які виникли через удар, падіння чи пов’язані з професійною діяльністю;
- гемартроз – скупчення крові у порожнині колінного суглоба;
- вивих і підвивих;
- нарости або спайки, утворення зайвої рідини в суглобі.
Як підготуватися до операції
Незважаючи на те, що артроскопія малоінвазивна операція, пацієнтам теж потрібно до неї готуватися. Варто пам’ятати, що її не проводять під час застуди, вірусної чи бактеріальної інфекції. І навіть після виздоровлення варто почекати ще два тижні.
Також якщо є загострення хронічних захворювань, то оперативне втручання доведеться перенести.
Важливими моментами підготовки до операції є:
- обмеження від куріння щонайменше за кілька годин до її проведення;
- відмова від алкогольних напоїв за 2-3 дні до артроскопії;
- обов’язкове повідомлення лікаря, якщо пацієнт приймає медичні препарати.
Відновлення після операції починається одразу. У більшості випадків у стаціонарі потрібно знаходитися 1-3 доби. Зазвичай довше не потрібно, адже завдяки малоінвазивності післяопераційний період короткий.
А щоб отримати бажаний результат та позбутися проблем з колінами, слід дотримуватися рекомендацій ортопеда-травматолога: приймати призначені ліки, берегти коліно, проходити реабілітацію. Через кілька тижнів після операції може бути призначена лікувальна фізкультура.