«Більшість вірян хотіли святкувати 25-го грудня». В одному з храмів Чернівецького університету провели різдвяну службу

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Віряни храму під час Різдвяної літургії. Суспільне Чернівці

В одному з храмів на території Чернівецького університету вперше відслужили Різдвяну літургію 25 грудня. До храму прийшло понад 50 парафіян.

До церкви з 6 ранку почали сходитись віряни. На літургію прийшли ті, хто з релігійної громади проголосував за святкування Різдва 25 грудня. За словами отця Миколи Лагодича, серед опитаних вірян храму, таких було понад половина.

"Коли в Україні прийняли рішення про святкування 25 грудня, віряни нашої церкви почали активно запитувати, як ми будемо. Сьогодні на службі багато людей я побачив нових, не тих, що ходять постійно", — розповів Отець Микола.

Вірянка храму Світлана Маланчук святкувала Різдво двічі: 25 грудня та 7 січня. Цьогоріч вирішила об'єднати ці дні, тому Святу вечерю готувала вчора, а сьогодні прийшла на різдвяну літургію.

"Мій чоловік римо-католик і, поважаючи його традиції, святкували і римо-католицьке Різдво 25-го грудня, і православне 7-го січня. Цього року Різдво святкуємо разом, два Різдва в одному. І сім'я вже не ділиться, разом святкуємо", — розповіла Світлана Маланчук.

Після початку війни Орися Рущак з чоловіком почали святкувати Різдво 25 грудня. Жінка розповіла, що з 2014 року проводили святкування вдома, адже не знали, де 25-го проводять різдвяну службу у місті.

"У родині не всі підтримали цю дату святкування Різдва, ми розділені в родині, хоч одні одних дуже поважаємо, хтось раніше зрозуміє, хтось пізніше", — розповіла Рущак.

За словами отця Миколи, для тих, хто не святкує Різдво 25 грудня, службу проведуть 7 січня в храмі Трьох Святителів, що розташований на території Чернівецького національного університету.

Що відомо

  • Православна церква України дозволила своїм єпархіям проводити різдвяні богослужіння 25 грудня на засіданні Священного Синоду 18 жовтня. Про це йдеться на сайті ПЦУ.
  • Від початку повномасштабного вторгнення до ПЦУ перейшли вже п'ять релігійних громад. Це громади сіл Хлівище, Вербівці, Рингач, Бабин та Юрківці, йдеться

    Суспільне ЧернівціВідповідь на запит у відповіді управління культури ОВА на запит Суспільного.

  • У грудні релігійна громада села Хрещатик також проголосувала за перехід до Православної церкви України.
  • Загалом у Чернівецькій області зареєстровано

    Суспільне ЧернівціВідповідь на запит 418 церков УПЦ.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області