Буковина отримує медичної гуманітарки на сотні мільйонів гривень, але побори в лікарнях не зникають. Запаранюк прокоментував ситуацію

За останній рік Чернівецька область отримала як гуманітарну допомогу медикаменти на суму 482 мільйони гривень. Їх передали закладам первинного та вторинного рівня. Про це на пресконференції розповіла Альона Атаманюк, заступниця голови Чернівецької ОВА.

– Наші громадяни мають право звернутися до свого сімейного лікаря із запитом на безоплатне отримання тих препаратів, які їм необхідні, – наголосила Атаманюк.

“Також ми раді зворотньому зв’язку з людьми, коли нам повідомляють про якісь побори в лікарнях, – додала чиновниця. – Кожне зі звернень розглядаємо. Проводимо перевірки”.

Голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк додав, що процес отримання безкоштовних медичних послуг мали би контролювати головні лікарі кожного медичного закладу.

– Я уявляю цей процес десь так: є погана звичка лікарів. Для того, щоби пришвидшити якісь процедури, вони роблять таке благо для пацієнтів. Мовляв, дивіться, вам треба почекати в черзі, але це буде безкоштовно. Є також платний варіант, але без черги. Десь так, мені здається, відбувається в лікарнях, – зауважив Запаранюк.

Раніше БукІнфо повідомляв, що голова НСЗУ Наталія Гусак закликала буковинців не підписувати згоди на платні послуги.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області