Буковинська поліція досі вшановує окупантів та вбивць українців? Соціальні мережі вибухнули гнівом

За інформацією: Суспільне Чернівці.

У групі “Декомунізація.Україна” побачив знайомі фото – виявляється і досі місцева Чернівецька поліція вшановує колаборантів, зрадників та окупантів, які мордували буковинців під час попередньої окупації краю московитами у 1944 році.

Нагадаю деякі факти із біографії осіб, “безсмертні імена” котрих досі вшановує місцева поліція.

Про Большакова і Меняшкіна ви певне вже знаєте – саме їх повстанці ліквідували біля села Дихтинець Путильського району у вересні 1944 року, на місці, де потім стояв пам’ятник трьом чекістам.

Овчарова ліквідували 8 липня 1944 року в селі Онут Заставнівського району, під час спроби захопити місцевого жителя Панчука Миколу на псевдо «Соловей». Панчук був оточений у своєму домі опергрупою Заставнівського райвідділу НКВД, відмовився здатись та прийняв бій, під час якого пострілом із гвинтівки поцілив в Овчарова. Після цього НКВДисти підпалили дім, в якому знаходився «Соловей». Тоді «Соловей» вистрибнув з палаючого будинку, ліквідував також місцевого істребка (радянська допоміжна поліція із колаборантів) Дуду, поранив іншого НКВДиста лейтенанта Дудчука та намагався сховатися в лісі, проте загинув під час відступу.

Лук’янчиков та Шостак були ліквідовані повстанцями боївки “Юрася” 22 вересня 1944 року в селі Васловівці на той час Садгірського району. Повстанці влаштували засідку біля приміщення сільради, де відбувалися збори місцевого «активу». Про шо була мова на зборах не важко здогадатись. Після зборів повстанці вирахували НКВДистів та пострілом із засідки ліквідували їх.

19.11.44 року в с.Іванківці Кіцманського району відбувся бій між оперативною групою НКВД та боївкою Василя Маланчука-«Ситого», в результаті якого усі п’ятеро повстанців, загинули (Маланчук Василь Тодосійович, керівник боївки на псевдо «Ситий», Юртен Юрій на псевдо «Іскра», Ружовський Данило Іванович на псевдо «Явір», Каземір Євгеній Павлович на псевдо «Байда», Максим’юк Михайло Костянтинович). Під час бою повстанцями поранений дільничний уповноважений Кіцманського РВ НКВД ФОМІН, який ймовірно згодом помер від ран.

27 лютого 1945 року боївка «Юрася» в селі Вербівці впіймала керівника місцевих істребків Бугу та ліквідували його.

27 березня насправді 1947 року в селі Петраші Вижницького району повстанська боївка в кількості 7 осіб здійснила наліт на дім дільничного уповноваженого Вижницького райвідділу МВД БУБУЛЬЧУК О.В., ще й комсомольця. В його домі виявили і також ліквідували другого секретаря Райкому ВЛКСМ Григоряк П.В., кандидата в члени ВКП(б) і поранили ще одного комсомольця.

28 листопада 1945 року в селі Зарожани Хотинського району повстанці вчинили наліт на цукровий завод, на якому виявили та ліквідували начальника Хотинського міськвідділу НКВД ГОЛУБЦЯ, який “працював на допиті в кабінеті директора». Раніше, 18 березня 1945 року він керував військами НКВД у бою з боївкою «Юрася» біля села Колінківці.

Нещодавно рішенням Чернівецької міської ради Костянтина Майданського-“Юрася” названо одну із чернівецьких вулиць. Проте в поліції вперто продовжують шанувати саме тих, хто поневолював буковинців. Сумно.

Василь БУКОВИНЕЦЬ, історик
Персональна сторінка Фейсбук

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області