Буковинський онкоцентр забезпечений ліками для хіміотерапії на 35%: що відомо

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Відділення онкологічного центру. Фото: Суспільне Чернівці

Буковинський онкоцентр забезпечений ліками для хіміотерапії на 35% від потреби. Через воєнні дії порушилася логістика постачання препаратів – деяких взагалі немає на ринку України.

Про це Суспільному повідомив гендиректор Буковинського клінічного онкоцентру Ігор Малишевський.

Минулого місяця курс хіміотерапії у закладі пройшли 800 пацієнтів. Малишевський каже, якщо у центрі немає потрібного препарату, пацієнт може звернутися до іншого лікувального центру країни, де він є.

"Це проблема не тільки нашої області, а всієї України. Пацієнт може звертатися до центрів в інших областях. Так зверталися й до нас, коли ми мали 100% забезпечення ліками", – розповідає Малишевський.

Коли заклад буде забезпечений ліками на 100%, наразі невідомо. Центри завчасно подають заявки з потребою на рік. Препарати закуповують у Міністерстві охорони здоров'я та розподіляють по закладах згідно з договором онкоцентру з НСЗУ.

"Лікувальні заклади ліки не купують. Торік у грудні ми подали заявку на 2023 рік. Але в країні війна, деякі державні програми не діють. Наразі дефіцит препаратів у всіх установах України. В нас з 1 січня були поставки, які надходили за 2019 рік. Як тільки препарат з'являється, його зразу видають пацієнтам. Але, на жаль, це від нас не залежить", – каже гендиректор.

За словами Малишевського, у міністерстві відповідають, що впродовж року потребу забезпечуватимуть пропорційно заявкам від онкоцентрів. Про появу ліків повідомляють на сайті, у соцмережах та на стенді онкоцентру. Також пацієнт може звернутися до колцентру закладу, щоб уточнити наявність ліків.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області