“Був на війні майже дев’ять років й став комбатом”. У Чернівцях попрощалися з Андрієм Луканюком та Максимом Гібадулліним

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Марія Ігнатюк / Суспільне Чернівці

У Чернівцях на центральному кладовищі сотні людей попрощались з командиром батальйону Андрієм Луканюком та солдатом Максимом Гібадулліним. Обоє загинули на Донеччині. Луканюк воював на Донбасі з 2014 року. Гібадуллін повернувся з-за кордону, щоб вступити до ЗСУ.

Андрію Луканюку було 34 роки. Він родом з Франківщини, десять років тому переїхав до Чернівців. Воював на Донбасі, зокрема, у боях за Луганський аеропорт, Щастя, Дебальцеве та Широкине, розповідає побратим загиблого Сергій Кротов.

"Ми з ним виїхали на війну у травні 2014 року і до грудня 2020 року разом служили у всіх гарячих точках. Він вирізнявся професіоналізмом, витримкою та людяністю. Це дуже велика втрата для десантників", — розповідає побратим.

Військовий тримає портрет загиблого Андрія Луканюка. Фото: Марія Ігнатюк / Суспільне Чернівці

Луканюк служив у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді, був кадровим військовим. Повернувся на фронт у перший день повномасштабного вторгнення.

"Він мав колосальний бойовий досвід. Міг не піти на війну цього разу, але він зробив свій вибір", — сказав полковник Сергій Кротов.

Побратим загиблого Сергій Кротов. Фото: Марія Ігнатюк / Суспільне Чернівці

За майже дев'ять років війни Луканюк прийшов від командира роти до командира батальйону. Загинув під Бахмутом від мінно-вибухової травми, розповідає побратим військового Роман Гасько.

"Він був на своєму місці й зробив дуже багато для держави, для армії. Він керував великою кількістю людей, і беріг їх. Ми втратили друга та офіцера, який добре робив свою роботу в надзвичайно важких умовах", — розповів військовий.

Побратим Луканюка Роман Гасько. Фото: Марія Ігнатюк / Суспільне Чернівці

У Луканюка залишились дружина та троє дітей — двоє доньок та син, розповіла сусідка Оксана Горбань.

"Він був другом мого затя Маріса Камінського, який загинув на війні у 2017 році. Мій зять похований на Волині, Андрій дуже часто їздив на могилу. Він був щирим другом", — розповіла вона.

Фото: Марія Ігнатюк / Суспільне Чернівці

Максиму Гібадулліну був 21 рік. Він служив у 79-ій окремій десантно-штурмовій бригаді. Щоб долучитися до лав ЗСУ, Максим повернувся з-за кордону. Загинув на Донеччині поблизу міста Курахове.

Фото: Марія Ігнатюк / Суспільне Чернівці

Фото: Марія Ігнатюк / Суспільне Чернівці

Фото: Марія Ігнатюк / Суспільне Чернівці

Що відомо

  • Суспільне згадує військових з Чернівецької області, які полягли у боях від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Їхню загибель підтвердили в обласному центрі комплектування. Імена полеглих військових читайте тут.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області