“Це символ єднання перед святами”: до Чернівців привезли Вифлеємський вогонь миру

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру до Чернівців. 16 грудня 2024 рік. Суспільне Чернівці

До Чернівців привезли Вифлеємський вогонь миру. Його доставили з Києва поїздом до місцевого залізничного вокзалу. Тепер пластуни поширюватимуть вогонь серед жителів області.

Про це Суспільному розповіла координаторка Вифлеємського вогню в Чернівцях й області Галина Стаднікова.

Впродовж тижня чернівецькі пластуни розвозитимуть вогонь до церков Чернівців, а також лікарень, шкіл, держустанов. Жителі можуть приходити у ці місця з лампадками, щоб отримати вогонь. Локації анонсуватимуть у соцмережах Пласту. Зокрема, одну зі свічок залишили на залізничному вокзалі.

"Основне гасло цього року: "Світло переможе темряву". Ідея передачі Вифлеємського вогню – символ чогось щирого та світлого. Цей вогонь передавали від людини до людини. Це символ єднання людей, дітей та знедолений перед святами", – каже Стаднікова.

Передача Вифлєємського вогню миру на залізничному вокзалі у Чернівцях. 16 грудня 2024 рік. Суспільне Чернівці

Поширення Вифлеємського вогню – щорічна акція. У Чернівцях до неї долучилися понад 20 років тому.

"Пластуни з особливим трепетом доставляють вогонь. Це – символ того, що добро перемагає зло, особливо у важкі часи. Вогонь передають з рук в руки, а в пластунів є традиція тиснути одне одному руки під час вітання. Ніби між нами проходить іскра, що ми робимо спільну справу", – розповіла Суспільному пластунка Марія Ревега.

Що відомо Вифлеємський вогонь миру

  • 11 грудня до Києва з Австрії прибув Вифлеємський вогонь миру. Щороку австрійські скаути беруть Вифлеємський вогонь миру на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі та везуть його літаком до Австрії. Далі естафету передають сусіднім країнам.
  • Вифлеємський Вогонь Миру — це міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Ця традиція існує з 1984 року. В Україні вогонь вперше з’явився у 1992 році.
  • Пласт — українська скаутська організація. Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області