У Чернівцях проголосували за перехід від УПЦ до ПЦУ трьох найбільших парафій міста.
Про це повідомляється на фб-сторінці Буковинський дзвін ПЦУ, пише molbuk.ua.
Відповідно до голосування, до ПЦУ перейшли Свято-Духівський кафедральний собор (на вулиці Головній), Свято-Миколаївський собор (на вулиці Руській), Петро-Павлівський храм (на вулиці Сторожинецькій).
Як повідомляє кореспондентка Суспільного з місця збори відбулися на вулиці Ольги Кобилянської.
“Священник з цієї церкви мене колись хрестив. Це моя церква й має бути моєю, а не “русською”. Й “Отче наш…” казати українською мовою. Ми – Україна. Хіба в Росії є українські церкви? Там жодної української школи. Й церква не має бути російською. Має бути своє – українське”, – каже учасниця зборів, чернівчанка Людмила.
Збори за перехід з УПЦ МП до ПЦУ на вулиці Ольги Кобилянської. Чернівці, 16 лютого, 2025 рік . facebook/Буковинський дзвін ПЦУ
Спершу на зборах проголосувати за перехід парафій двох храмів: Свято-Духівського кафедрального собору, що на вулиці Головній, 85 та Свято-Миколаївської церкви, що на вулиці Руській, 35. Ці переходи учасники зборів підтримали одноголосно.
Водночас опісля один з учасників зборів Микола Гергелюк попросив провести таке ж голосування щодо Свято-Петропавлівської церкви, що на вулиці Сторожинецькій, 25. Його теж підтримали одноголосно.
Фото: Молодий буковинець
Фото: Молодий буковинець
“Релігійна організація не внесла передбачених законом змін до своєї офіційної назви й не подала зміни до статуту. Хочу запитати громаду, чи ми можемо зараз в цій церкві позбутися невизначеного статусу? Серед нас є парафіяни цього храму. Чи ви можете ці всі пункти протоколу які ми щойно проголосували, підтвердити ще одним голосуванням і доручити голові й секретарю Миколаївської церкви та усім уповноваженим вчинити відповідні реєстраційні дії?”, – казав Гергелюк.
Фото: Молодий буковинець
Фото: Буковинський дзвін ПЦУ
Свято-Духівський кафедральний собор. Фото: Буковинський дзвін ПЦУ
Свято-Миколаївський собор. Фото: Буковинський дзвін ПЦУ
Петро-Павлівський храм (на вулиці Сторожинецькій). Фото: Буковинський дзвін ПЦУ
Як пише Суспільне, на збори приїхала вірянка Євгенія з Хотина. Каже, так хотіла підтримати Українську православну церкву.
“Для чого так розділяти людей? Ця церква не є московською, сербською чи американською. Ми молимося Ісусу Христу та Божій Матері, а не за росіян. Мені 70 років, а мене виженуть з церкви, в якій я хрестилася й хрестила діточок? Я не піду в ту церкву молитися [ПЦУ], бо там благодаті немає”, – каже Євгенія.
Під час зборів про перехід у Кафедральному храмі на вулиці Головній на молитву зібралися кілька сотень парафіян. У Telegram-каналі Orthobuk – Православна спільнота УПЦ це назвали молитвою “за збереження Православної Святині від іновірців”.
Парафіяни у Кафедральному храмі Чернівців, 16 лютого 2025 року. Скріншот: Telegram/Orthobuk – православна спільнота УПЦ
“Ми залишаємося в тому канонічному статусі, який незаборонений юридично. Українська православна церква ж не заборонена? Не має зв’язку з Московським патріархатом і є абсолютно незалежною. Переходити до ПЦУ немає сенсу”, – розповів у коментарі Суспільному отець Віталій.
На запитання журналістки Суспільного про зв’язок УПЦ з Російською православною церквою через на грамоту московського патріарха Олексія 1990 року, отець Віталій відповів наступне:
“Зв’язок з усіма православними церквами є. У Варфоломія з Константинопольської церкви також є зв’язок з іншими церквами. Тому духовний зв’язок між усіма преславними церквами відбувається. Голова церкви – Христос, і ми через Христа з усіма поєднуємося в молитві”.
У Чернівцях проголосували за перехід головного храму УПЦ області та ще двох церков до ПЦУ. Голосування відбулось на вулиці Кобилянської, в ньому взяли участь понад дві тисячі людей.
У цей же час у Свято-Духівському кафедральному соборі сотні вірян молились за збереження УПЦ, а також проводили власні збори. Коментувати, скільки вірян проголосувало — відмовились.
Результати голосування щодо переходу Свято-Духівського собору, Свято-Миколаївської та Свято-Петропавлівської церков організатори зборів передадуть до ОВА. Там мають переєструвати релігійні парафії, якщо не виявлять порушень, інформує Суспільне.