Чернівчанин отримав мільйон від віцепрем’єра Михайла Федорова

25 червня відбувся Grand Pitch Day — фінал другого сезону освітньо-грантової програми «Траєкторія», учасниками якої стали ветерани та сімʼї військовослужбовців.

У фінал вийшли 10 учасників. Вони презентували свою бізнес-ідею журі й змагалися за головні винагороди проекту: 1 000 000 гривень у категорії «Початківець у бізнесі» та 2 000 000 гривень у категорії «Досвідчений підприємець».

«Підтримка ветеранів, військовослужбовців та членів їхніх родин — це стратегічне завдання держави. Ми маємо створювати нові можливості для їх реалізації, реінтеграції та розвитку. Щоб кожен міг опановувати потрібні навички, інструменти для розвитку, будувати бізнес і знаходити себе в нових ролях. Саме тому важливо запускати і підтримувати освітньо-грантові програми, як-от “Траєкторія”. Це про новий формат навчання та розвитку підприємництва», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України.

За результатами оцінки журі переможцями Grand Pitch Day стали:

Богдан Смаль, місто Чернівці, СТО «Сталь» у категорії «Початківець у бізнесі». Переможець отримав 1 000 000 гривень на реалізацію своєї бізнес-ідеї.

Оксана Фаренік,місто Київ, бренд екологічних трубочок з очерету «Yes Straws» у категорії «Досвідчений підприємець». Переможець отримав 2 000 000 гривень на масштабування дійсного бізнесу.

«Ми в Мінцифрі активно працюємо над розбудовою екосистеми малого й середнього бізнесу. У 2020 році створили національний проєкт Дія.Бізнес, де кожен підприємець може знайти всю необхідну інформацію для створення, трансформації та масштабування власної справи.

У межах цього напряму ми також розвиваємо освітньо-грантові програми, і «Траєкторія» — один із таких проєктів. За підсумками двох сезонів 1 470 ветеранів і членів їхніх родин пройшли навчання, а 118 учасників отримали гранти загальною сумою 25 мільйонів гривень. Ми пишаємося, що завдяки залученню держави й міжнародних партнерів формується середовище, у якому ветеранський бізнес має всі необхідні можливості для впевненого старту й розвитку», — зазначила Валерія Іонан, радниця Віцепрем’єр-міністра — Міністра цифрової трансформації України з питань інновацій, цифровізації та глобальних партнерств.

Участь у другому сезоні програми взяли 1 052 підприємці. Вони навчалися в Спільному лекторії — онлайн-форматі для тих, хто хотів у зручному темпі вивчити основи підприємництва: від фінансового менеджменту до цифровізації та маркетингу. Додатково 442 учасники пройшли Інтенсивний лекторій на базі одного з 11 центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес. Це практичне навчання у змішаному форматі з менторським супроводом, яке допомогло підготувати бізнес-ідею до запуску або масштабування.

За результатами навчання обрали 66 учасників, які отримали фінансування, а саме 44 підприємці-початківці залучили по 200 000 гривень, 20 досвідчених підприємців — по 400 000 гривень та двоє учасників Спільного лекторію — по 100 000 гривень. Також після завершення навчання 68 підприємців отримають індивідуальну менторську підтримку.

Крім того, під час реалізації другого сезону учасники зареєстрували 65 нових ФОПів та 1 ТОВ, а також створили 106 нових робочих місць.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області