7 вересня відбулася зустріч Чернівецького міського голови Романа Клічука із тимчасовим повіреним у справах Федеративної Республіки Німеччини паном доктором Тім Пранґе та з делегацією посольства Німеччини в Україні.
Як повідомив мер Чернівців на своїй сторінці у Фейсбук, під час зустрічі сторони обговорили ситуацію в Чернівцях щодо безпекової та енергетичної сфер, інтеграції ВПО, потреби міста, залучення міжнародних інвестицій та грантів.
Мерія Чернівців зацікавлена на можливості освітньої співпраці як на рівні шкіл, так і ВУЗів міста, а також важливості участі української молоді в освітніх програмах, які підтримуються німецьким урядом.
“Вдячні нашим німецьким колегам за тісну співпрацю між містами-побратимами та підтримку з боку посольства на проєкти місцевого самоврядування”, – додав у дописі Роман Клічук.
Із делегацією посольства ФРН та Тимчасовим повіреним у справах Федеративної республіки Німеччина паном Тімом Пранґе також зустрівся керівник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.
Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.
“Подякував німецьким гостям за постійну підтримку нашої держави як на рівні уряду, так і регіонів. Адже маємо багаторічну співпрацю із округом Швабія, завдяки якій вдалося реалізувати чимало соціальних проєктів. Наші заклади соціального захисту отримували необхідний транспорт і устаткування, рятувальники і медики – техніку та можливості навчання. Ця співпраця продовжується.
Наразі один із важливих пріоритетів – розвиток комплексної реабілітації. За програмою медичних гарантій в 2024 році уклали угоди з Національною службою здоров’я України щодо надання реабілітаційної допомоги для дорослих та дітей 20 закладів області. Постійно працюємо над тим, щоби збільшити ці потужності. Для цього залучаємося бюджетні кошти та заручаємося підтримкою міжнародних партнерів.
Обговорили також можливості економічної співпраці. Представники німецької сторони зазначили, що вивчають потреби регіонів для подальшої можливості співробітництва. Серед перспективних напрямів для нашої області – створення спільних підприємств у різних галузях, зокрема деревообробки, ІТ, сільського господарства”, – йдеться у допісі.