Чернівецька міська рада, вслід за обласною, просить Президента підписати Указ про відміну економічних санкції з ТОВ «Машзавод»

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Чернівецька міська рада на вчорашній сесії прийняла звернення до Президента України та Ради національної безпеки і оборони України (РНБОУ) щодо внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), уведених в дію Указом Президента України від 19 жовтня 2022 року № 726/2022, а саме – просять Главу держави підписати Указ про відміну економічних санкцій, накладених на ТОВ «Чернівецький машзавод».

Пропонуємо вашій увазі повний текст Звернення депутатів Чернівецької міської ради VIII скликання до Президента України та РНБОУ. Документ оприлюдений на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради.

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Чернівецької міської ради VIII скликання
до Президента України та Ради національної безпеки і оборони України
щодо внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій),
уведених в дію Указом Президента України від 19 жовтня 2022 року № 726/2022

Відповідно до Указу Президента України від 19.10.2022р. №726/2022 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Машзавод» (ЄДРПОУ 30045061) м.Чернівці, вул.Прутська 16 застосовані наступні санкції:

(*) обмеження торговельних операцій (повне припинення);
(*) запобігання виведенню капіталів за межі України;
(*) зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;
(*) припинення дії торговельних угод, спільних проектів та промислових програм у певних сферах, зокрема у сфері безпеки та оборони;
(*) заборона передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності

При цьому, інформації від правоохоронних чи контролюючих органів держави щодо порушень ТОВ «Машзавод» чинного законодавства на момент накладення санкцій не було.

ТОВ «Машзавод» є одним з найбільших підприємств України по виготовленню обладнання для нафтогазопереробної промисловості. Діяльність Товариства спрямована на підтримання економіки держави та на відновлення пошкоджених внаслідок війни об’єктів нафтогазопереробного комплексу.

Товариство є одним з найбільших платників податків в Чернівецькій області, своєчасно та в повному обсязі сплачує податки та збори до бюджетів усіх рівней.

За інформацією ТОВ «Машзавод», лише за дев’ять місяців 2022 року товариство сплатило до бюджетів усіх рівнів 48 729 599,81 грн. Також ними з 2014 року з власної ініціативи припинено всі ділові відносини з підприємствами країни агресора та не поставлено до РФ жодної одиниці обладнання. З 24 лютого 2022 року Товариство припинило в односторонньому порядку співпрацювати і з підприємствами Республіки Білорусь.

Внаслідок застосування санкцій до ТОВ «Машзавод» підприємство припинило діяльність, працівники не отримують заробітну плату, бюджет не отримує податки, що негативно впливає на економіку регіону та держави в цілому. Також Товариство позбавлено можливості виконати економічні та фінансові зобов’язання, в тому числі щодо сплати орендної плати та плати за землю.

Незважаючи на накладені санкції, Товариство продовжує надавати безоплатну допомогу Збройним Силам України, зокрема щодо ремонту військової техніки, її модернізації.

Зняття санкцій з ТОВ «Машзавод» сприятиме відновленню стабільної роботи підприємства, збереженню значної кількості робочих місць, надасть змогу виготовити затребуване обладнання, та позитивно відобразиться на економіці держави, яка сьогодні потребує значних поступлень до бюджету.

Зважаючи на зазначене вище, звертаємось до Вас з проханням внести зміни в додаток 2 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 жовтня 2022 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, уведеного в дію Указом Президента України від 19 жовтня 2022 року № 726/2022 та виключити з даного переліку ТОВ «Машзавод».

З повагою,
Депутати Чернівецької міської ради VIII скликання

ДО РЕЧІ:

29 березня із робочим візитом на одне із найбільших підприємств області ТОВ «Машзавод» приїхали голова та представники Чернівецької обласної ради. Чиновники поспілкувалися із гендиректором і повідомили – на сесії депутати проголосували за звернення до Президента України щодо зняття санкцій. Про це інформує С4.

«28 березня на черговому пленарному засіданні Чернівецької обласної ради 8 скликання, переважною більшістю голосів було прийнято відповідне звернення до вищого керівництва держави, до державних органів, з тим, щоб розглянули можливість, все таки, зняття тих санкцій, які сьогодні негативно впливають на підприємство, ми не говоримо вже за його ріст, а за фактичне його функціонування, за виплату заробітних плат», – розповів голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко.

Голова обласної ради Олексій Бойко та Генеральний директор ТОВ “Машзавод” Віктор Сідляр. Фото: С4

Нині понад 300 робітників залишилися без роботи та заробітної плати. Бо і на підприємстві зупинилося все. А відтак і сплата податків. Як зазначив генеральний директор ТОВ «Машзавод» Віктор Сідляр, в середньому бюджет втрачав близько п’яти мільйонів податків щомісяця.

«Бюджет втрачає кожного дня і потрібно виправляти цю ситуацію. Ми знаємо, що є підтримка і вищого керівництва держави. Потрібно просто звернутися ще раз і попросити, щоб все-таки це було зроблено і щоб підприємство вже стало на свій стандартний шлях розвитку», – зауважив Олексій Бойко.

Фото: С4

Варто зазначити, ще пів року тому, на ТОВ «Машзавод» виготовляли найрізноманітніші вироби для Збройних сил України та Сил територіальної оборони. Працівники та керівна ланка робили все, аби пришвидшити перемогу нашої України у війні.

«Мали багато замовлень і зараз маємо. Звертається дуже багато підприємств енергетичного сектору. От неділю назад був головний механік ДТЕКу і питав «Коли ви почнете працювати? Тому що зруйнована інфраструктура, треба багато чого робити» і підприємств таких, як ми ну практично не залишилося», – каже Віктор Сідляр.

Тож, зняття санкцій РНБО із ТОВ «Машзавод» дозволить виконувати замовлення для відновлення критичної інфраструктури України, зазначає Віктор Сідляр. І сподівається, Володимир Зеленський незабаром підпише рішення про скасування обмежувальних заходів.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області