Чернівецький ліцей №8 збереже статус ліцею: що цьому передувало

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Юлія Атаманюк, мама учнів Чернівецького ліцею № 8. Суспільне Чернівці

Також за понад два роки будь-який ліцей не зможе мати у своєму складі початкову школу, — сказала на зустрічі керівниця обласного департаменту освіти Оксана Сакрієр. Винятки передбачені лише для закладів національних меншин, для гірської місцевості, а також тих, які не мають необхідних приміщень. Водночас громади повинні такі приміщення запропонувати.

Батьки ліцею №8 просили зробити виключення при формуванні мережі й залишити початкову школу, зважаючи на міжнародні домовленості. На їхню думку, без неї можуть втратити міжнародну співпрацю з Німеччиною та Австрією. А її налагоджували кілька десятиліть і завдяки ній вчителі безплатно стажуються за кордоном, а вчителі з Австрії та Німеччини навчають учнів ліцею.

Двоє дітей Наталії Риндюк навчаються у ліцеї. Вона вважає, що через введення нової освітньої реформи ліцей втрачає статус закладу з трирівневою освітою. Це може вплинути на міжнародні домовленості.

"У зв’язку з тим, що молодша школа на цей момент відділяється, створенням юридичної особи, наші німецькі партнери не зацікавлені у подальшій співпраці. Наші діти втрачають можливість безкоштовного отримання DSD-диплома і вільного навчання в будь-яких закладах Німеччини і отримання відповідного рівня знань," — каже Наталія Риндюк.

Наталія Риндюк, мама учнів Чернівецького ліцею № 8. Суспільне Чернівці

У Чернівцях залишиться 13 ліцеїв із 24

На думку керівниці міського управління освіти Ірини Ткачук, батьки кожного ліцею можуть просити залишити цей статус у їхньому закладі, бо перш за все це зручно. Але, за її словами, є порядок, за яким зараз реформують школи.

Наразі в Чернівцях є 24 ліцеї, з яких у нову мережу включили 13. На думку Ірини Ткачук, навіть цієї кількості забагато, зважаючи на кількість випускників 9-х класів, які продовжують навчання у 10-х класах, і вимоги до тих профілів, які повинні бути, а також вимоги до наповнюваності класів і вибору профілів.

Профільна школа повинна мати не менше 300 учнів і не менше двох класів на паралелі та не менше трьох профілів для цих класів.

"Ми аналізували матеріально-технічну базу, кадрове забезпечення закладів освіти, профорієнтацію дітей, вступи за обраними профілями у вищі навчальні заклади тощо," — каже Ткачук.

Щодо Чернівецького ліцею №8, за словами Ткачук, його включили в план мережі, зважаючи на те, це єдина в області школа з поглибленим вивченням німецької мови.

Що кажуть у обласному департаменті освіти

Щоб зберегти співпрацю з іноземними партнерами, будуть звертатись до них з поясненнями, що передбачає реформа закладів, каже керівниця обласного департаменту освіти Оксана Сакрієр.

"Реформа складна, дискусійна, я би її прирівняла до реформи децентралізації, яка також мала запеклі дебати. Тому маємо все продумати. Акцент на тому, що це план, який може за потреби змінюватись", — каже Сакрієр.

План, який запропонує обласний департамент освіти, мають затвердити на сесії обласної ради. Також планують передбачити пункт про щорічний перегляд мережі шкіл.

Нова мережа шкіл запрацює у 2027 році. Вона передбачає розподіл закладів на початкову школу (1-4 класи), гімназії (1-9 класи) та ліцеї (5-12 класи).

Читати ще

Читати ще 180 тисяч доларів за укриття для школярів: чи зможуть у ліцеї №19 у Чернівцях надалі користуватись підвалом

Читати ще Укриття ліцею №1 в Чернівцях поточно відремонтують: які роботи виконають

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області