Чернівецький машзавод на межі банкрутства. Чому Запаранюк не виконує своїх публічних обіцянок?

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Хто знищує Чернівецький машзавод? Може на це запитання тепер знайдеться відповідь у начальника Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка, якщо інших відповідей, чому досі не відновило роботу одне з найпотужніших підприємств Буковини, у нього немає…

Субота. 28 січня 2023 року. Гучний брифінг начальника ОВА Руслан Запаранюка про зняття санкцій РНБОУ з Чернівецького машинобудівного заводу. За словами керівника області, указ ще має підписати президент і це лише технічна деталь. На моє прохання уточнити, скільки на це потрібно часу, пан Руслан спокійно відповідає: “Не довго. Думаю, кілька днів.”

Середа. 1 березня 2023 року. Пройшов цілий місяць! Указ досі не підписаний. ТОВ “Машзавод” весь на нервах і у підвішеному стані. Санкції ніби зняли, але указ ДОСІ не підписаний, тому робота підприємства і надалі залишається заблокованою. П”ять місяців. Не зрозуміло, за які гріхи.

Завод бурлить, ситуація вибухонебезпечна. Люди кажуть, що завод свідомо знищують на догоду ворогу. Може це й не так, але як з цим поспречатися, коли влада в особі голови ОВА говорить одне, а на ділі виходить зовсім інше?! Всі документи з резолюціями на підпис президентові про зняття санкцій готові давно. Ви також це не заперечуєте. Так у чому ж справа?

Знову задаю те ж саме пряме запитання Русланові Запарнюку: Для чого було проводити брифінг, помпезно оголошувати про зняття санкцій, знову до неймовірного рівня накручувати колектив підприємства, на публіку просити президента підписати документ РНБОУ про відміну санкцій, коли ви насправді не були переконаними, або не знали, що такий указ буде підписаним у названий вами термін?!

Змушений ще раз написати, сказане мною раніше: такі речі, коли про це вже було офіційно сказано на широкий загал ЗМІ, – це лице очільника області… і справжнє відношення до колективу великого бюджетоутворюючого підприємства краю. Підприємства, яке, очевидно, свідомо знищують?! ХТО? Питання відкрите.

Оскільки ви, пане Руслане, місяць тому (!) оголосили про позитивне рішення РНБОУ і про клопотання перед президентом – будь-ласка, зосередьтесь, доведіть цю справу до переможного завершення цієї неприємної для всіх, перш за все для колективу підприємства, епопеї.

Врешті, ви – керівник області. Добийтеся (якщо це так важко було зателефонувати главі держави за ці місяці) прямої зустрічі з президентом України, адже це не якась рядова ситуація, яку можна просто засунути “під килимок” до кращих часів!

Люди готові на крайні міри, бо їхні сім’ї та вони самі залишилися без засобів для існування. Невже вам це не відомо? Кому потрібна штучна, рукотворна дестабілізація ситуації вже у Чернівецькій області в час війни?! Чому чисте, законослухняне підприємство не може просто працювати у такий важкий час і сплачувати податки до державної казни? Хто знищує завод?!

На початку лютого міський голова Чернівців Роман Клічук назвав ТОВ “Машзавод” серед п”ятірки підприємств, які найбільше сплатили податків місту у 2022 році. І це назважаючи на те, що підприємство з жовтня минулого року вимушено не працює. У воєнний час, коли для держави кожна податкова копійка на ціну золота. Може мер міста і, до речі, голова обласної ради Олексій Бойко, теж мали б підключитися і нарешті сказати своє вагоме слово у підтримці Чернівецького машзаводу? Давно пора. Підприємство на межі банкрутства. Його знищення буде на совісті всієї влади, без винятку… Що тоді ви скажете в очі людям, своїм виборцям, коли вас запитають: як влада міста і області допустила знищення флагмана машинобудівної індустрії краю, кращого платника податків і позбавила роботи сотні людей у час російської навали?

Не виключаю, що скоро ця сумна історія зацікавить всеукраїнські ЗМІ…

Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, БукІнфо (с)

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області