Чи буде ліфт у мерії Чернівців? Перш за все потрібно облаштувати для них тротуари – міський голова Клічук

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Перш ніж забезпечувати доступність приміщення Ратуші людям із інвалідністю, перш за все потрібно облаштувати для них тротуари.

Таку думку висловив на нещодавній пресконференції Чернівецький міський голова Роман Клічук, пише molbuk.ua

Мер зазначив, що значно більша кількість людей із інвалідністю не мають змоги зі зручностями пересуватися міськими тротуарами. Тоді як до мерії навідуються одиниці.

“У нас із 1200 людей із інвалідністю тільки 200 виходять із дому, у більшості можливості вийти з дому немає. Вважаю, що з проблем, які є в інклюзії, не в першу чергу є міська рада. Є ще багато справ, які не зроблені. Ми повинні розкласти пріоритети. Ми розуміємо, що аби дістатися до міськради, треба спочатку проїхатися “вбитими” тротуарами і “вбитою” дорогою. До мерії може навідатися така одна людина на місяць, тоді як тротуарами пересуваються щодня десятки осіб із інвалідністю. От і скажіть, що би ви зробили в першу чергу – тротуар чи ліфт у мерії?” – висловився Клічук.

Мер зауважив, що від забезпечення доступності Ратуші для людей з інвалідністю – також одне із завдань, та спочатку потрібно отримати всі необхідні дозволи.

“Звичайно, ми хочемо, щоби людина піднялася і на другий, і на третій поверхи. Але у нас є пандуси, і відділ звернень знаходиться на першому поверсі. Тобто ми за те, щоби був ліфт, якщо буде можливість і погодження. Адже всі втручання в будівлю міськради мають бути погоджені з Мінкультури. Ми постійно говоримо за Шептицького, а щось ми забуваємо, що такі ж правила – щодо міськради. Ми листи написали до Мінкультури ще рік тому. На жаль, у зв’язку з військовими діями чи ще якимись складнощами досі не отримали погодження.

І в нас є прекрасний проєкт по реконструкції в цілому. Тому гадаю, що коли в міста з’являться такі кошти і погодження всіх відповідних інстанцій, ми обов’язково зробимо цей ліфт”, – пообіцяв Роман Клічук.

Раніше повідомлялося, що ексчленкиня міськвиконкому Оксана Драчковська заявила, що не братиме участі у засіданнях виконкому, доки не буде забезпечена доступність для людей з інвалідністю у приміщенні ратуші. Пізніше вона написала заяву на вихід зі складу виконкому. Як відомо, Оксана Драчковська активно бореться за забезпечення архітектурної доступності людям на візках.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області