Чи будуть додаткові вихідні на Великдень 2023 року в Україні

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Дата Великодня перехідна. Кожного року Пасха рахується від дати першого повного місяця після дня весняного рівнодення і починається Великим постом, який триває сім тижнів. Це один з найдовших постів, під час якого віряни повністю відмовляються від продуктів тваринного походження.

Як зазначає видання NV, Пасха 2023 у православних християн відзначається 16 квітня. У католиків Великдень у 2023 році святкують на тиждень раніше — 9 квітня. Відповідно до календаря на 2023 рік, 16 квітня (неділя) є державним святом. Тому вихідний день на Великдень в Україні повинен бути.

Однак, в умовах війни, всі святкові та вихідні дні скасовуються до закінчення дії воєнного стану. 19 лютого 2023 року в Україні продовжили воєнний стан до 18 травня. Тому відповідно до статті 6 Закону України Про організацію трудових відносин в умовах військового стану дія статті 73 КЗпП скасовується.

Таким чином, звичних для українців трьох вихідних на Великдень у 2023 році не буде.

Варто знати, що рішення про надання вихідного дня на Великдень для робітника залишається за роботодавцем. Також вихідний на Великдень можливий у тому випадку, якщо воєнний стан скасують до 16 квітня.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області