«Чи потрібні ремонти під час війни?»: заступник міського голови Чернівців Зазуляк розвіяв “зраду”

Заступник міського голови Чернівців Василь Зазуляк на своїй сторінці у Фейсбук відповів на запитання, яке нині найчастіше лунає від пересічних людей: «Чи потрібні ремонти під час війни?». За його словами, питання, які тривожать чернівчан, мають отримати відповідь. Навіть, якщо така відповідь і не подобається.

Пряма мова:

1. Гроші. Всі офіційні запити, які міська рада отримує від військових частин — виконуються. Від початку року профінансовано потреб більш ніж 140 млн грн. Військові частини звертаються зі своїми потребами, отримують від нас фінансування і закуповують. На це є виділений бюджет і це не афішується. Більше інформації буде після нашої перемоги, а поки що, будь ласка, не поспішайте вішати ярлик “зрада” та не ведіться на провокації.

2. Гроші. Ремонт інфраструктури, будівництво дитячих майданчиків, оновлення мереж та громадських просторів — здійснюється з бюджету розвитку. Місто “заробило” на оренді, парковці, вигідно продало землю — є кошти. Тому логічно, що вони йдуть на критичні ремонти та благоустрій, а не на “барабани”. Погодьтеся, гроші розвитку мають працювати. Наголошую, ми не забираємо жодної гривні з фінансування військових потреб чи соціальної сфери.

3. Знову гроші. Ціни на все виросли порівняно з 2022р. майже вдвічі. Ми свідомо не починаємо нові глобальні проєкти. Все, що ви бачите зараз у процесі робіт чи на старті — це проєкти з довоєнних часів, і навіть не всі з тих проєктів розпочаті, станом на зараз.

Ви всі знаєте, який стан доріг у Чернівцях. У якому стані парки й громадські простори, стадіон. Але, на жаль, я чую критику, коли ми щось робимо і, коли чогось не робимо. Патова ситуація, правда? Адже дороги не з’являються з дописів у соціальних мережах. Тільки щоденна кропітка праця дає поступ.

4. Насправді, я хотів почати з цього абзацу, але навряд чи ви б тоді сюди дочитали.

Чи захочуть люди повертатися у Чернівці, які зараз за кордоном? Чи вирішать тут осісти родини, домівки яких забрала війна? Чи захочуть тут відкривати виробництва й офіси бізнеси вітчизняні та іноземні? Впевнений, ви знаєте відповіді.

Кожне місто буде боротися за людський потенціал – за людей, які будуть працювати і розвивати місто. Інакше майбутнього не буде – місто не може існувати без людей.

А тепер давайте подумаємо, як люди будуть обирати місто свого майбутнього, адже життя – не тільки квартира чи офіс. Майбутні містяни орієнтуються на якісний і комфортний міський простір. Щоб залишитися жити, люди для своїх сімей шукатимуть не тільки де спати, а й де провести час дітям, батькам похилого віку.

Якщо не робити ремонти під час війни, то що ми будемо мати після перемоги? – задає риторичне запитання Василь Зазуляк і закликає мешканців міста до активного обговорення цього питання.

Цей допис у Фейсбук викликав величезний інтерес у чернівчан і шквал коментарів та обговорення, більшість з яких підтримують думку Зазуляка, але частина критикує.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області