У Курській області російські військові повернули під свій контроль селище Кореневе, повідомляють аналітики українського проекту DeepState. Раніше в ході наступу в регіоні ЗСУ населений пункт був частково захоплений українськими військовими.
Американський журнал Forbes, у свою чергу, пише : “Якщо вторгнення України в Курську область Росії було відволікаючим маневром, то воно провалилося”. У матеріалі з посиланням на аналітиків з Conflict Intelligence Team йдеться, що наступ ЗСУ в Курській області не тільки призвів до передислокації російських військових з Донецька, а й посилив брак українського контингенту на Донбасі, цитує публікацію “Настоящее время”.
Втім, військовий експерт та координатор групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко не поділяє точку зору, що вторгнення України в Курську область було виключно відволікаючим маневром для російських військ на сході, і вважає, що перед ЗСУ в рамках операції на території Росії стояли інші завдання:
“Перше – це перерізання ближньої рокадної логістики, яка йшла через Суджу. Тобто залізниця, яка проходила поблизу кордону з Україною, забезпечувала найближче плече підвезення не тільки для курски угруповання, а й для білгородської та фактичної групи військ “Захід”, яка діє на лимано-куп’янському напрямку. І через Луганську область аналогічно проходило подальше забезпечення групи військ “Центр” на лиманському напрямку. Крім того, це контроль території, яка створила буферну зону.
Коваленко зазначає, що торецько-покровський напрямок для російського командування залишається пріоритетним, тому не слід покладатися на те, що звідти буде відкликано якісь підрозділи. Посилення курски угруповання, каже експерт, відбувається за рахунок підрозділів з інших напрямів: куп’янського та краматорського.
Поки ЗСУ четвертий тиждень ведуть наступ у Курській області, російські військові продовжують продавлювати фронт на сході України. На покровському напрямі зараз, судячи з даних українського Генштабу, найінтенсивніші бої. Михайлівка, Пантелеймонівка, Піщане, Андріївка – населені пункти, до яких російська армія просунулась лише за останню добу. Також російські військові за деякими даними зайшли на околиці міста Селидове.
Крім того, за останню добу російські військові, ймовірно, захопили село Карлівка на Донеччині. Поки що інформацію про це публікують тільки російські Z-канали. Стверджується, що українські підрозділи, які опинилися під загрозою оточення, залишили населений пункт.
Активне просування російських військ на Донбасі Коваленко пояснює поганою організацією оборони ЗСУ та великим угрупуванням військ, яке зосереджено одночасно на цьому напрямі – це, за його словами, фактично близько 100 тисяч особового складу.
“Це, до речі, унікальний випадок по всій зоні бойових дій, щоб на одному напрямку одночасно було зосереджено дві групи військ. Зазвичай одна група військ цілком охоплює цілий плацдарм – умовно кажучи, область. У даному випадку на покровському напрямку одночасно зосереджені ресурси групи військ” Південь” – в першу чергу, це 1-й армійський корпус – та групи військ “Центр”, найбільш боєздатної мотострілецької бригади, які були передислоковані ще в жовтні 2023 року з лиманського напрямку на авдіївський, а зараз уже і на покровський. Це підрозділи 2 -ї загальновійськової армії, 41-ї загальновійськової армії, а також 90-ї танкової дивізії”, – каже Коваленко.
Перспективи захоплення Покровська, від якого російська армія зупинилася за десять кілометрів, військовий аналітик оцінює скептично.
“Це все-таки рубежі оборони. І постає питання: як їх проходитимуть російські війська з урахуванням оголеного південного флангу. Зараз російське командування займається не проривом на Покровськ, а формуванням південного флангу – це Карлівка, це Галицинівка, це захоплений Мемрик, Михайлівка, далі Селидово, це напрям на Гірник. Тобто це досить серйозний плацдарм, який необхідно охопити перед початком наступу на Покровськ», – пояснює він.
Після формування південного флангу, як стверджує аналітик, армії РФ буде необхідне перегрупування. “Це буде певна оперативна пауза, під час якої може статися все, що завгодно, – зазначає Коваленко. – І якщо російське командування не буде цього робити, вони просто збільшать показник втрат”.
За даними українських військових експертів, захоплення Покровська та Мирнограда дозволило б російській армії вийти на адміністративні кордони Донецької області, а також розгорнути наступ до інших великих міст регіону – Краматорська та Слов’янська.