Чи стали меншими черги на кордоні з Румунією після відкриття пункту “Красноїльськ”

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Суспільне Чернівці

За два тижні роботи нового пункту пропуску "Красноїльськ" в Чернівецькій області там оформили приблизно 700 порожніх вантажівок.

Водночас зараз пункт не може працювати як повноцінний вантажний, тому вантажівки з товаром продовжують їхати через пункт "Порубне". Суспільне запитало у водіїв та прикордонників, що змінилося з відкриттям нового КПП.

Пройти контроль на пункті "Красноїльськ" водії порожніх вантажівок можуть за 10-15 хвилин. На "Порубному" через чергу це займає декілька днів.

"Кожен новий пункт буде розвантажувати інші. В основному я їхав в напрямку Польщі, то бувало, що в черзі стояв тиждень", — розповідає водій Роман Пашкевич.

З моменту відкриття пункту "Красноїльськ" державний кордон перетнуло понад шість тисяч людей. У середньому за добу кордон перетинає 70 вантажівок, говорить начальник відділення інспекторів прикордонної служби "Красноїльськ" Валерій Дзюба.

Технічна спроможність КПП "Красноїльськ" — 500 машин на добу. Після завершення ремонту з румунського боку, пункт запрацює як повноцінний вантажний термінал, каже старший офіцер пресслужби Чернівецького прикордонного загону, майор Костянтин Ліснік.

Наразі "Порубне" залишається єдиним в області повноцінним вантажним пунктом пропуску на кордоні з Румунією. Черга до нього сягає понад 40 кілометрів.

"Я став в чергу три дні тому, на навігаторі показувало, що до КПП — 40 кілометрів. Зараз показує 20 кілометрів. Коли було тепло, було дешевше стояти, зараз витрачаю багато палива", — говорить водій в черзі на "Порубне".

Щоб зменшити навантаження на "Порубне", в області до кінця року також планують відкрити пропускний пункт "Дяківці", повідомив під час приїзду в область прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Також він заявив, що до кінця року перед КПП запрацюють електронні черги.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області