Численні штурми та контузії: як воїн “Веган” після боїв на передовій продовжив службу в Чернівецькому ТЦК

У цивільному житті – художник, декоратор, а з початком широкомасштабного російського вторгнення – військовослужбовець Збройних Сил України. Солдат Володимир Роненко з позивним «Веган» захищав рідну землю на гарячих ділянках фронту в складі 81-ї окремої аеромобільної бригади. Через погіршення здоров’я був переведений та проходить службу в роті охорони територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Історію воїна публікує пресслужба Чернівецького обласного ТЦК та СП.

– Взяти до рук зброю спонукала злість, коли в моєму місті під обстрілами почали гинути цивільні люди.

На початку березня чоловік привіз сім’ю з Харкова на Буковину, пішов до ТЦК та СП і протягом кількох місяців служив у роті охорони. Невдовзі військового направили в навчальний центр та після підготовки, тривалістю півтора місяця, він вирушив з десантно-штурмовою бригадою на Донеччину.

– Добре пам’ятаю перший бій, який відбувся під Святогірськом і був дуже важким. Противник пішов колоною на прорив. Ворог перебував на відстані менше десяти метрів, так, що бачили, в кого стріляємо. На жаль, тоді ми втратили трьох побратимів. Здавалось і сам не виживу, та ми перемогли, здобули трофейну зброю, автомобілі і це трохи додало духу рухатись далі.

А далі були численні штурми, щільні ворожі обстріли, втрати і перемоги. «Веган» отримав декілька контузій, через що більше не міг служити в бойовій бригаді та був переведений в Чернівецький ОТЦК та СП.

– Що мені допомагало в найважчих обставинах – те, що на мене чекають і бажання повернутись живим.

Після перемоги Володимир з сім’єю планує повернутись в Харків та знову займатись творчістю. А також продовжити волонтерську діяльність, захищаючи права тварин та пропагуючи веганство.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області