Військовий експерт Сергій Грабський в ефірі Radio NV розповів, як змінилася тактика росіян для захоплення Покровська, чому і про що це свідчить.
Сьогодні давайте будемо говорити з просторово-часової перспективи. Противник відчайдушно рвався до Покровська протягом останніх місяців, але змушений був зупинятися періодично для вирішення так званої проблеми флангів, каже експерт.
І сьогодні вони так само намагаються вирішувати проблему флангів, обходячи Покровськ. Вони змушені зупинятися, тому що і в районі Зеленого, і в районі Даченського, і Лисівки, і Сухого Яру вони не змогли прорвати лінію оборони, і там бої тривають. Вони намагаються обходити нашу лінію оборони, підходити через Московське (Козацьке — Ред.) в бік Мирнограду, але там так само бої тривають.
Тому зараз противник обрав таку тактику, що вони просуваються у напрямку до Дніпропетровської області. І це може виглядати досить дивним, але, з іншого боку, це дозволяє вирішувати політико-військову задачу.
Тому що треба охлос (натовп — Ред.) в Московії підтримувати якось в екзальтованому стані. І вже уявіть собі заголовки російської преси, коли вони скажуть, що вони вийшли на кордони Донецької та Дніпропетровської області. З військової точки зору, це не має особливого значення, але з політико-пропагандистської має сенс.
Про що ще говорить ситуація у Покровську? Вона говорить про те, що противник, незважаючи на шалену чисельну перевагу, не має сьогодні достатньо ресурсів для того, щоб здійснити штурм цього населеного пункта. І тому він намагається обійти, обрізати комунікації, і вже потім, використовуючи свою звичну тактику, спробувати захопити місто.
Наскільки це йому вдасться і як багато часу це займе? Питання, яке ми з вами будемо досліджувати в майбутньому. Але поки що це свідчить і про те, що, незважаючи на масованість дій противника, його чисельну перевагу в озброєнні, в техніці, в людях, він не спроможний вирішити всі ці питання.
Крім того, давайте звернемо увагу, в наших зведеннях, при тому що лінія фронту 1200 кілометрів, ми здебільшого говоримо про покровсько-курахівську ділянку фронту і про Курщину. Інші ділянки фронту ми згадуємо, з огляду на те, що противнику десь там вдалося вгризтися в нашу лінію оборони — не більше того. Тобто зараз ми говоримо про те, що із 1200 кілометрів активних ділянок фронту ми активні масовані бойові дії спостерігаємо буквально в трьох-чотирьох місцях. І на цьому все. Що говорить про те, що противник так само не спроможний підтримувати такий темп, який він задав, і він змушений знижувати інтенсивність бойових дій.
У цьому є беззаперечна заслуга Сил оборони України, які просто в неймовірних умовах [працювали]. Я, коли мене запитували, за рахунок чого тримаються наші хлопці в тому ж самому Кураховому, чесно зізнавався, що не знаю, тому що це вже виходить за рамки аналізу оперативної ситуації. Але ми робимо неможливе, знищуючи противника [великими] темпами.