Чому у Чернівцях захоронюють, а не компостують опале листя

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Так званий “човник”, у який до підвищення тарифу на вивезення сміття просили викидати опале листя. Facebook / Департамент транспорту та окремих питань комунального господарства

У Чернівцях опале листя здебільшого вивозять на сміттєзвалище й захоронюють, а не компостують. Це повʼязано з тим, що технології компостування поки не впроваджені на Чорнівському сміттєзвалищі.

Про це в інтервʼю Суспільному повідомив заступник міського голови Ігор Крохмаль.

За його словами, компостування передбачене в проєкті реконструкції полігону. Але вартість — приблизно 30 мільйонів доларів.

"Ми розуміємо, що це дуже великі гроші. Розглядаємо різні варіанти. Ми працюємо із Європейським інвестиційним банком, з Європейським банком реконструкції і розвитку, з різними організаціями, з нашими державними установами, ми бачимо тенденцію, що передбачають певні фінансування на такі програми", — каже Крохмаль.

З лютого вивіз опалого листя включений в тариф для кожного жителя, а до того викидати листя в контейнери забороняли.

Окрім вивозу листя, у тариф включили вивіз зелених насаджень. За словами Крохмаля, їх не захоронюють на сміттєзвалищі. Компанії, які вивозять зелені насадження, придбали дробильні установки й більшу частину гілля перероблять.

Що екологи кажуть про компостування

За словами екологині Уляни Легети, компостування має такі переваги:

  • це можна робити впродовж всього року;
  • так можна економити на біологічних добривах;
  • це запобігає розповсюдженню небезпечних речовин.

"Ми пропонували населенню робити це в присадибних ділянках. Це такий локальний вихід. Він зручний і має ефект. Щодо великих територій, то, звичайно, це буде непросто. Потрібні інвестори й підприємці, які мають відповідні лінії та площі", – каже Легета.

Що відомо про вивіз опалого листя у Чернівцях

  • З лютого у Чернівцях майже на 40% підвищили вартість вивезення сміття. Зокрема, у тариф включили послугу з вивозу опалого листя та прибирання контейнерних майданчиків. Тариф підняли через набуття чинності Закону України "Про управління відходами", яким визначено, що тариф на послугу з управління побутовими відходами, а також тарифи на збирання, перевезення, відновлення, видалення побутових відходів встановлюють органи місцевого самоврядування окремо за видами побутових відходів (змішані, великогабаритні, ремонтні, небезпечні, відходи зелених насаджень). До того жителі громади оплачували тільки за зберігання, вивезення та захоронення побутових відходів та/або великогабаритних та ремонтних відходів.
  • Зараз вивіз опалого листя та гілок — сезонна послуга, за яку нараховують плату з березня до листопада.
  • За словами Крохмаля, до того, як вивіз листя та зелених насаджень включили до тарифу, впродовж всього сезону утворювали стихійні сміттєзвалища з листя та гілля на майданчиках, поряд з майданчиками та в інших локаціях. Це прибирали за гроші з міського бюджету.

Повна розмова заступника міського голови Ігоря Крохмаля та екологині Уляни Легети про поводження зі сміттям у Чернівцях:

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області