Державна служба України з надзвичайних ситуацій наголошує на дотриманні правил безпеки при використанні електрогенераторів

За інформацією: Суспільне Чернівці.

 

Рекомендації з використання електрогенераторів від ДСНС:

– Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з вентиляцією і можливістю провітрювання.

– Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) – мінімум 6 метрів. Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.

– Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання слід усувати негайно.

– Під час підключення генератора до споживачів необхідно дотримуватися відповідної інструкції. Під’єднання повинен здійснювати кваліфікований електрик.

– Слід перевірити технічні характеристики, специфікацію і потужність моделі генератора й перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, засоби захисту органів зору та слуху).

– Перед пуском генератора перевірте стан електропроводки та усуньте пошкодження, якщо вони є. Електричні елементи генератора слід заземлити. – Уникайте контакту силових контурів генератора з водою й іншими предметами.

– Генератор небажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Варто уникати контакту з елементами генератора, що обертаються.

– Під час роботи електрогенератора контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність, негайно вимкніть і знеструмте його.

– Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 м до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних каністрах.

– У разі загорання генератора необхідно повідомити про це ДСНС, знеструмити його, за можливості, локалізувати пожежу первинними засобами пожежогасіння.

 

Користуйтеся обережно!

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області