Держприкордонслужба не обмежує виїзд за кордон юнаків до 18 років

Держприкордонслужба нагадує, що після введення в Україні воєнного стану обмежено виїзд за межі держави громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років (крім визначених винятків). 17-річних юнаків ці обмеження не стосуються.

При цьому у відомстві зазначають, Державна прикордонна служба України забезпечує оформлення громадян на державному кордоні, відповідно до норм законодавства та Правил перетинання державного кордону громадянами України, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.

Пропуск осіб через кордон здійснюється уповноваженими службовими особами прикордонного відомства за дійсними паспортними документами, а у передбачених законодавством України випадках – за наявності інших необхідних документів, що дають право на перетин державного кордону під час воєнного стану.

Відповідно до ст. 313 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Проте при плануванні поїздок Держприкордонслужба радить також ознайомитися з правилами країни-прямування.

З Правилами перетинання державного кордону громадянами України можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#Text

 

 

 

 

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області