Дезінформація як вид озброєння росії. В Україні виходить у друк книга про ворожі атаки фейками та інфодемію, написана військовим

У Видавництві Марка Мельника виходить книга Інфодемія: зброя дезінформації у вірусну епоху. Автор – фахівець з комунікацій, військовий, Олександр Солонько.

«Інфодемія» стала результатом дослідження поширення та впливу дезінформації в сучасному світі. У центрі книги стоять два соціальні кризові явища – пандемія та війна. Вони є тлом і одночасно каталізатором масового поширення дезінформації, яка продукується як штучно так і випадково. Це відбувається в ході соціальної взаємодії у суспільствах та цілеспрямованими зусиллями зацікавлених осіб. Явище стало настільки масовим та неспинним, що тримало назву «інфодемія», адже дезінформація поширюється за принципом епідемії небезпечного вірусу.

Інфодемія визначила реакцію суспільства на світову пандемію COVID-19. Вона спричинила глобальні наслідки російсько-української війни, вплинувши як на економічну ситуацію, так і на соціально-гуманітарну сферу. Під час воєн супротивники використовують інформацію як зброю, а інформаційна війна поширює вогонь своєї пожежі в реальний світ. Це буде показано не лише на прикладі нашої війни за Незалежність, але й воєнних конфліктів у різних куточках світу. Дезінформація стала одним з ключових видів зброї в агресивній війні російської федерації проти України, яка на інформаційному та смисловому полі бою ведеться десятиліттями. Це є частиною російської воєнної доктрини, яка передбачає війну непрямими методами ще до того, як почати безпосередньо.

Книга «Інфодемія» стала не тільки спробою осмислення глобальної пандемії, але й частково записками на полях російської війни проти України в кінетичній, інформаційній, віртуальній та смисловій площині. Вона пропонує системний огляд дезінформаційних зусиль росіян з метою підірвати українське суспільство в рамках як пандемії, так і збройної агресії.

Автор книги Олександр Солонько, фахівець з комунікацій, до війни працював на проєктах пов’язаних з кризовими комунікаціями в перші місяці пандемії та із протидією поширенню російської дезінформації в українських медіа. З лютого 2022 року – військовослужбовець. Основну роботу над книгою завершив незадовго до повномасштабного російського вторгнення. Після завершення бойових дій на півночі України видавництво відновило свою діяльність та почало роботу над допрацьованим текстом, який вийшов друком 20 травня.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області