До НАБУ передали справу ексзаступника голови Чернівецької ОВА Антура Мунтяна та ексдиректора обласної лікарні Сергія Бродовського

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Провадження щодо ексзаступника голови Чернівецької ОВА Артура Мунтяна та ексдиректора обласної лікарні Сергія Бродовського передали до Національного антикорупційного бюро. Їх підозрюють у розкраданні гуманітарної допомоги.

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 27 грудня, пише Суспільне.

Детектив НАБУ подав до ВАКСу клопотання про продовження строку розслідування справи. Вищий антикорупційний суд продовжив розслідування до 2 лютого 2023 року.

Обом підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі.

Артуру Мунтяну оголосили підозру за однією статтею. За версією слідства, Мунтян привласнив дві машини швидкої, які були передані з Італії як гуманітарна допомога.

Загалом уряд Італії передав 23 машини, отримувачем восьми яких зазначався Мунтян, як представник обладміністрації, говорить прокурорка Наталія Малик. Всередині березня машини привезли на територію обласної лікарні в Чернівцях — їх отримав в тому числі Мунтян.

Згодом дві машини ймовірно зареєстрували на громадську організацію “Невідкладна хірургічна допомога Буковини”. Її директором та засновником був керівник лікарні Сергій Бродовський.

Загалом у Сергія Бродовського підозри за чотирма статтями. Окрім платного перевезення пацієнтів каретами швидкої, Бродовського підозрюють у привласненні психотропних ліків у особливо великому розмірі.

Мунтян говорить, що винним себе не вважає, а оголошення підозри було політичним рішенням.

Мунтяна зобов’язали носити електронний браслет, прибувати до слідчого судді за першою вимогою, не виїжджати з місця проживання, утримуватися від спілкування з іншими учасниками провадження та інше.

Наразі позиція Бродовського невідома — він не коментував справу в інших засобах масової інформації чи на своїх сторінках у соцмережах.

Суспільне телефонувало на особистий номер Бродовського у травні та червні, аби запитати, чи причетний він до привласнення гумдопомоги. Бродовський сказав, що прокоментує підозру пізніше, однак перестав виходити на зв’язок. Уже понад пів року Бродовський перебуває у СІЗО.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області