До Шевченкових днів – несподіване звучання уривку з поеми «Кавказ»: Павло Табаков презентував пісню на слова Кобзаря

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Відомий український співак, переможець телепроектів «Шанс» і «Голос країни» Tabakov представляє пісню на слова Тараса Шевченка «Борітеся – поборете!».

Співак та композитор Павло Табаков

На написання музики до знаменитих рядків Кобзаря Павла Табакова надихнуло уже легендарне декламування уривку із поеми Шевченка «Кавказ» Сергієм Нігояном, який одним із перших загинув на Майдані у 2014-му.

У дні пам’яті Героїв Небесної Сотні я вчергове натрапив в мережі на відео з рядками Тараса Шевченка, які декламував Сергій Нігоян, – і музика народилася практично миттєво, – розповідає співак. – Слова Кобзаря «Борітеся – поборете!» від 2014-го стали символом новітньої боротьби українського народу за волю своєї землі і за право бути українцями. Боротьби, яка триває уже понад 9 років…

Пісню «Борітеся – поборете!» Tabakov присвячує усім українським воїнам.

«Борітеся – поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»,

– потужні слова, закарбовані у свідомості кожного українця.

Ці рядки Тараса Шевченка у такі складні часи для нашої країни дні знову і знову набувають актуальності, – каже Табаков. – Читаю їх – й відчуваю, як думки просто горять на папері і залітають глибого у серце. Музичне трактування слів Кобзаря я побачив у поєднанні хорової, більш традиційної частини, з куплетами, наближеними до хіп-хопу. Найперше ця пісня – це послання нашим захисникам і захисницям, які найвищою ціною, ціною власного життя, роблять усе можливе задля перемоги України. Шана, вдячність і низький уклін.

Галина ГУЗЬО, для БукІнфо (с)

Послухати пісню Tabakov «Борітеся – поборете!» на слова Тараса Шевченка можна тут:

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області