“До тіла ніби приліпили пластилін”. Військовий з Чернівців втратив ногу на війні та заново вчиться ходити на протезі

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Віталій Бакрев. Фото: Суспільне Чернівці

Військовий з Чернівців Віталій Бакрев через обстріли втратив ногу на фронті. Це трапилось під час одного з боїв на Харківщині — тоді осколки снаряда потрапили в окоп. Нині хлопець заново вчиться ходити на протезі.

Протез військовому поставили в реабілітаційному центрі у Львові.

"Таке відчуття, що до ноги пластилін приліпили й сказали ходити з ним. Відчувається, що це щось не твоє, хочеться зняти. Спершу дуже важко звикнути", — каже військовий.

Спочатку хлопець планував протезуватись у Латвії — направлення туди отримав від Міністерства охорони здоров'я України. Втім закордоном протез могли поставити після Нового року — чекати військовий не хотів.

"Від кінця серпня я в основному пересувався на візочку. А хочеться кудись вийти в люди, прогулятися, елементарно в магазин вийти. Вдома сидіти важко. Погляди дуже кардинально змінились на життя — більше цінуєш кожен момент, розумієш, що міг не повернутись взагалі", — розповідає Віталій.

Віталій з побратимами. Фото надав військовий

У реабілітаційному центрі військовий перебував 3 тижні. Там Віталій щодня тренувався: робив вправи на різних тренажерах, як-от ходіння з перепонами чи імітація сходів. Після першого тижня занять почувався на протезі впевненіше.

"Лікарі кажуть, щоб по максимуму старався, але не перенапружував ногу. Якщо відчуваю, що болить, то краще відпочити. По вулицях толком ще не ходив — більше по лікарнях", — каже військовий.

Військовий після операції. Фото: Суспільне Чернівці

Віталій був у штурмовому батальйоні, відтак поки не знає чи зможе повернутися на фронт. Нині він вчиться жити з протезом та продовжує виконувати вправи, щоб змогти ходити без милиць.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області