Допомагають при болях в серці та інфарктах: як працює інфарктна бригада у Чернівцях

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фельдшер бригади Володимир Гуцуляк та анестезіолог Іван Гуйванюк. Фото: Суспільне Чернівці/Василь Салига

З 1 березня у Чернівцях запрацювала інфарктна бригада обласного кардіоцентру. Відтепер, окрім медиків екстреної медичної допомоги, до пацієнтів з Чернівців та передмістя їздитимуть кардіологи. Вони мають окремий автомобіль обладнаний дефібрилятором та кардіографом. За потреби зможуть реанімувати хворих на місці або шпиталізувати їх до лікарні. Суспільне розповідає, як працює бригада.

Робота бригади розпочинається з дзвінка на лінію 5103. Перший виклик надійшов близько 11:00 – пацієнт скаржився на біль у серці та ускладнене дихання. Усю інформацію про пацієнта та його контактні дані оператор записує в картку. Опісля бригада має до двох хвилин, щоб зібратися та виїхати на виклик.

"Завдання оператора, який приймає дзвінок, розпитати людину про її стан, наявність задухи чи супутніх хвороб. Також дізнатися, чи вперше пацієнт відчуває болі в серці або ж хворіє на аритмію, стенокардію чи мав інфаркт", – розповідає фельдшер бригади Володимир Гуцуляк.

Бригада кардіоцентру приймає виклик від пацієнта. Фото: Суспільне Чернівці

Володимир Гуцуляк працює в екстреній медичній допомозі 17 років. Каже, що раніше був у реанімаційних та кардіобригадах, тому така робота для нього – не нова. З ним на виклик їдуть кардіолог, медична сестра та водій. Перед початком роботи команда два тижні стажувалася в кардіологічній реанімації – вчилися надавати допомогу при невідкладних станах, зокрема аритміях, та робити серцево-легеневу реанімацію.

У межах міста бригада має до 10-15 хвилин, щоб доїхати до пацієнта. Лікар запитує хворого, які ліки він приймав, та міряє тиск. В цей час медсестра дістає з сумки портативний кардіограф – завдяки кардіограмі можуть визначити стан пацієнта. Результати кардіограми анестезіолог Іван показує хворому та пропонує йому госпіталізацію до кардіоцентру – гострого стану у нього немає, втім присутні ознаки інфаркту, тому лікар рекомендує йому пройти додаткові обстеження. Пацієнт погоджується.

Бригада може на місці робити кардіограму серця пацієнта. Фото: Суспільне Чернівці

Медики інфарктної бригади шпиталізують пацієнта до кардіоцентру – там його додатково обстежать. Фото: Суспільне Чернівці

Анестезіолог бригади Іван Гуйванюк. Фото: Суспільне Чернівці/Василь Салига

Реанімобіль бригади укомплектований необхідним обладнанням та ліками, тому не потрібно витрачати час на те, щоб зібрати додаткові засоби. Його центру надали благодійники. За 750 тисяч гривень заклад докупив дефібрилятор, електрокардіограф, монітор пацієнта та систему кисневого забезпечення, каже гендиректорка кардіоцентру Ірина Маковійчук.

"Маємо також носилки й пульсометр, засоби для середнього медичного персоналу, бо, коли пацієнту діагностують гострий інфаркт міокарда, йому не можна робити фізичні навантаження та ходити – це може погіршити стан", – розповідає анестезіолог бригади Іван Гуйванюк.

Обладнання автомобіля бригади. Джерело: facebook/Ірина Маковійчук

Автомобіль бригади медиків кардіоцентру. Фото: Суспільне Чернівці

На виклик до пацієнтів, які скаржаться на біль у серці, виїжджають також бригади екстреної медичної допомоги. Маковійчук каже, багато пацієнтів, коли відчувають симптоми інфаркту, не телефонують у швидку, а звертаються до сімейних лікарів чи в приймальне відділення кардіоцентру. Завдяки роботі інфарктної бригади зможуть вчасно діагностувати серцеві захворювання та швидше надавати медичну допомогу.

"Хочемо більше наблизити допомогу до пацієнта, щоб вчасно та швидко визначити діагноз – за потреби швидко транспортувати пацієнта до лікарні, вкладаючись в терапевтичне вікно".

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області