Покровськ важливий для України не лише з військової точки зору, а й з економічної, зазначають аналітики. Покровськ, у напрямку якого наступають російські окупанти, є важливим логістичним та транспортним вузлом для операцій української армії на Донбасі.
Росія ж розглядає це місто як ворота для окупації решти Донецької області. При цьому для України Покровськ важливий не лише з військової точки зору, а й з економічної, адже поблизу видобувається більшість вугілля, яке використовується у металургійній промисловості, пише видання Foreign Policy.
Навіть за умов повномасштабної війни металургія залишається другим за величиною сектором української економіки, хоч виробництво й упало до менш як третини від довоєнного рівня, цитує публікацію Діалог.
“Металургійне вугілля необхідне для виробництва чавуну, який живить більшість старих сталеплавильних печей в Україні та становить значну частину його промислового експорту. Здорова металургійна промисловість також сплачує значну частину податкових надходжень до бюджету України, допомагаючи фінансувати економіку, яка сьогодні працює “з рук в руки”, – йдеться у матеріалі. На думку гендиректора GMK Center Станіслава Зінченка, “без металургійних заводів українська економіка помре”.
Видання зазначає, що цього тижня армія рф продовжила спроби просування на схід від Покровська. Вона намагається активізуватися зараз, доки не зіпсувалася погода, адже потім буде складніше проводити наступальні маневри.
видання Foreign Policy
За словами експертів, битва за Покровськ може розтягнутися на місяці, а облога міста може нагадувати ситуацію з Бахмутом. “Хоча Покровськ вже втратив частину своєї цінності як український транзитний вузол, оскільки дороги на північ і схід майже не працюють, він все ще є стримуючим фактором для подальших російських завоювань на Донеччині” , – додає видання.
Американський аналітик Майкл Кофман вважає, що якщо росіяни захоплять Покровськ і збережуть свої позиції, то це місто може стати плацдармом для подальшого просування російських загарбників. “Після втрати Покровська, аж до Павлограда, залишається все менше відповідних ділянок для закріплення лінії оборони”, – сказав він.
Якщо російські війська прийдуть на захід від Покровська, виникне ще одна проблема, окрім відкритої дороги до Дніпра: ризик для головного джерела металургійного вугілля в Україні, яке видобувається поблизу, навіть у воєнний час. Для українських доменних печей старого зразка коксівне вугілля є ключовим компонентом для виплавки чавуну, що використовується для виробництва сталі.
Без дешевого місцевого коксівного вугілля Україна не має іншого вибору, окрім як звернутися до ще більших обсягів дорожчого імпорту. Це може не означати скорочення вдвічі національного виробництва сталі в Україні, як деякі прогнозують, сказав Зінченко, але це означатиме ще більші труднощі у конкуренції на світовому ринку сталі, який уже спотворений величезними китайськими надмірними потужностями та низькою маржею.