“Гідно та з шаною проводжаємо героїв”: як у Чернівцях супроводжують полеглих бійців

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Кортеж, який супроводжує полеглих бійців у Чернівцях. Суспільне Чернівці

Коли кортеж їде вулицями, обабіч дороги зупиняються автомобілі. Водії та пасажири виходять з машин та стають навколішки – віддають шану загиблому. Одна з волонтерок проєкту Наталія Сандулович каже, ідею супроводу запропонував отець Василь Гасинець, який також евакуює полеглих з фронту. За кілька днів після пропозиції вже супроводжували першого загиблого бійця.

"В інших містах вже були кортежі, а Чернівцях ніби немає війни. Ми підхопили ініціативу й створили команду, яка гідно і з шаною проводжає героїв. Зараз з нами співпрацюють вісім громадських організацій, волонтери та ветерани. Маємо групу. За пів години приїжджаємо, дістаємо прапори, наліпки та вибудовуємо колону", – розповідає Сандулович.

Водії зупиняються перед кортежем загиблого військового. Суспільне Чернівці

Ветеранка Інна Цибульська торік у травні поховала чоловіка, який загинув на Донеччині. Нині долучилася до проєкту й волонтерить. Каже, оренду автомобілів, інформаційну кампанію та витрати на паливо, оплачують волонтери власним коштом.

"До нас доєднуються небайдужі, але ці люди мають свій ресурс, вони вигорають. Тому просимо приватні підприємства до нас долучатися. Вони можуть давати автомобілі та водіїв, й висловити свою подяку. Від цих воїнів, які "на щиті", залежить наш відносний спокій", – каже Цибульська.

Чернівчани на Центральній площі зустрічають кортеж загиблого військового. Суспільне Чернівці

Волонтерка Ольга на псевдо Шалена займається евакуацією загиблих військових з передової. Її чоловік у 2014 році перебував у полоні й Ольга розшукувала його й у моргах. Відтоді, каже, не має страху перевозити тіла мертвих.

"Боятися треба живих, а не мертвих. А ми повертаємо додому воїнів, які загинули, захищаючи державу. Мій старший син – військовий. Раніше він теж возив бійців "на щиті". Коли він пішов на службу, далі я залишилася возити бійців", – розповідає волонтерка.

Авто волонтерів місії “На щиті” у Чернівцях. Суспільне Чернівці

Супровід безплатно організовують волонтери громадських організацій "Сила відданих", "Формування безпеки руху", "Волонтерсько-ветеранський рух", "Ветерани Буковини" та "Буковинський спротив". Також допомагають двоє військових, які на війні втратили ноги. Загалом до ініціативи може приєднатися кожен охочий.

Під час руху траурних кортежів волонтери закликають зупинитись і віддати шану загиблим військовим.

"Везуть хлопця в останню дорогу. Він востаннє проїжджає містом. Зупинися просто на хвилинку – це буде мінімум, який ти можеш зробити для нього. Зрозуміло, що його родичам це не допоможе, йому вже це не допоможе, але це буде крапля подяки", – каже ветеран Андрій Дашкевич.

Чернівчани зустрічають кортеж загиблого бійця. Суспільне Чернівці

Читати ще

Читати ще

“Важко везти тіло героя, вдвічі молодшого за тебе”: як буковинські волонтери привозять додому полеглих військових

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області