Глобальне потепління: синоптикиня сказала, клімат якої країни сьогодні нагадують погодні зміни на Буковині

Тетяна Негадайлова прогнозує погоду на Буковині понад 40 років й за ці роки помічає потепління. Суспільне Чернівці розповідає, як синоптикиня описує зміни клімату за цей період.

Метеорологічна служба України працює вже понад сто років, каже Негадайлова. На Буковині — понад 80. За словами синоптикині, зараз планета на піку потепління. 2023 рік — найтепліший за весь період інструментальних спостережень.

“Щоб ви розуміли, це не є 10-20 градусів. З попереднім кліматичним періодом, який був прийнятий з 60 по 90 рік, це — на 2 градуси. Для клімату це досить істотно”, — каже Негадайлова.

За її словами, на території області працює три метеорологічні станції — у Чернівцях, Селятині та Новодністровську, які дають повну характеристику зміни клімату Буковини.

Негадайлова каже, що потепління найпомітніше саме в холодний період року. Зокрема, найнижчі температури в Чернівцях були в 1940 році — мінус 31,5 градуса. Досі цей рекорд зберігається. А от максимальні температури, а це +37,7, фіксували в 1946 році. Цьогоріч вперше температура перевищила на 0,2 градуса.

“Так що попри те, що ми дуже багато говоримо про потепління, як бачите, екстремальні значення, все-таки так часто ми їх не перевищуємо”, — каже синоптикиня.

Якщо раніше влітку температура повітря понад 30 градусів тепла зберігалася 6-9 днів, то в останні роки це вже 20-25 днів. За словами Негадайлової, це і є ознака того, що ми перебуваємо в теплішому кліматичному періоді.

За словами синоптикині, буковинці поступово звикають до змін клімату. Наприклад, на території області почали вирощувати персики та абрикоси. Водночас серед загроз — короткотривалі сильні зливи, які чергуватимуться із засухою.

“Поступово клімат області стає таким, яким був клімат півдня Молдови”, зазначає директорка обласного гідрометеоцентру.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області