“Гріємось буржуйками в підвалах”. Військовий з Чернівецької області про життя на фронті взимку

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Facebook / Андрій Романцов

Військовий Андрій Романцов з Чернівецької області служить на передовій на сході України. До повномасштабної війни він працював редактором місцевого онлайн-медіа. Разом з побратимами часто змінюють позиції й облаштовують їх до умов взимку. Як живуть на фронті під час морозів — Андрій розповів Суспільному.

На позиціях, де зараз перебуває батальйон військового, є де зігрітися, підігріти воду та їжу. Водночас попередня позиція була не облаштованою — два окопи у полі. Коли Андрій з побратимами почав облаштовуватись там, прийшов наказ перейти на інші.

"Холодно. Вночі -10 градусів, вдень трішки тепліше — +3 градуси. До противників близько, видно неозброєним оком, коли гупають", — каже Романцов.

Волонтери не доїжджають до місця, де перебуває Андрій. Вони довозять теплі речі, буржуйки та їжу у села, де розташовані бази.

"Гріємось волонтерськими буржуйками, але єдине прохання до волонтерів — гляньте ще раз, як правильно зробити буржуйку, щоб вона не чаділа. Бо половина буржуйок, на жаль, просто не придатна для використання в тих умовах, в яких ми є, в підвалах", — каже Романцов.

Частина забезпечила військових зимовим взуттям, бушлатами, шапками, рукавицями та іншим одягом.

"Гріємось, як і всі люди, вдягаємось краще, головне, щоб ноги були в теплі, бажано і руки, але з руками складніше. Окопи сухі, бо приблизно місяць не було дощів, лише холодно. Постояв, замерз — у бліндажі відігрівся, якщо є де. На жаль, така можливість є не завжди. Кілька діб стояли, місця де відігрітися не було взагалі, грілися один об одного", — каже військовий.

Військові мають кухаря та облаштовану кухню.

"І сухпайки видають. Пробували вже всякі, канадські, наші, литовські. Наші найсмачніші, єдиний мінус — нема спеціального пакетика, де можна розігріти їжу без вогню. В американських і литовських є. В канадських також є", — каже Романцов.

Також волонтери передають військовим на позиції тепловізори та дрони.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області