Громада на Буковині за понад 10 мільйонів гривень переобладнала школу на житло для переселенців

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Переселенка на кухні. Фото: Суспільне Чернівці

У селі Онут Чернівецькій області громада переобладнала приміщення початкової школи на житло для вимушених переселенців. Там зможуть жити до 60 людей. На ремонт будівлі витратили 10 мільйонів гривень з бюджету громади.

Навесні у початковій школі села Онут Вікнянської громади навчалися діти. Аби переоблаштувати будівлю під житло для переселенців, учнів перевели до школи в сусіднє село.

У приміщенні добудували корпус, де розмістили вбиральні та душові кімнати, а також пральні машини. У колишніх навчальних класах розмістили спальні та кухню. Побутову техніку та меблі для житла надали волонтери.

Пральні машини у школі. Суспільне Чернівці

"У нашій кімнаті чотири місця, нам тут застелили все нове, постільна білизна нова. Меблі нам дали, навіть півтони картоплі заготовили. У нас тут п'ять сімей, одні з Херсону, а в основному всі з Оріхова, наші земляки", — каже вимушена переселенка із Запорізької області Катерина.

Жінка переїхала у Вікнянську громаду в червні, оскільки її рідне місто Оріхів в Запорізькій області постійно обстрілюють. Також у місті немає води, газу, електрики та опалення.

В приміщенні школи переселенці живуть безплатно. Поселяти людей з інших регіонів у школу почали два тижні тому. Зараз тут живуть 15 людей, поселити зможуть ще 45 людей.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області