“Гроші на моє платне навчання збирали священники”. У ЧНУ на бюджет перевели 20 студентів

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Священник Микола Плужник. Фото: Суспільне Чернівці

Священник з Харківщини Микола Плужник після вимушеного переїзду до Чернівців познайомився зі священниками Чернівецької єпархії. Вони запропонували йому навчатися в університеті та допомогли зібрати 12 тисяч гривень на перший семестр. Зараз Миколу як студента з небезпечного регіону перевели на державну форму навчання. Загалом у ЧНУ на бюджет перевели 20 студентів.

Микола Плужник 11 років служив священником у Чугуєві. З дружиною та двома дітьми евакуювався на Буковину на початку березня. Тут вступив в Чернівецько-Хотинську єпархію. Згодом став студентом-магістрантом за спеціальністю "Богослов'я".

"Вступати в університет було тяжко, бо не було жодного доходу, але люди допомагали. Допомагали священники, отці збирали гроші, владика Герман теж передав, і так потрохи заплатили", — говорить Микола.

Аби мати дохід, планує стати військовим капеланом, наразі очікує на отримання мандату та укладання контракту з ЗСУ.

20 грудня Миколу перевели на бюджетну форму навчання, як студента з особливо небезпечного регіону. Гроші за перший семестр студенту мають повернути.

У коментарі Суспільному перший проректор ЧНУ Василь Балух сказав, що з часу дії постанови на бюджет перевели 20 студентів. Всього надійшло приблизно 170 заяв на переведення.

"Перевести можемо дітей загиблих учасників бойових дій. Друга категорія — це діти учасників бойових дій. Третя — самі учасники бойових дій. четверта — студенти з особливо небезпечних територій. Зрозуміло, що пріоритет надається першій категорії. Документи ми збираємо, відправляємо в міністерство і міністерство вирішує на рахунок переведення", — каже Балух.

Понад 100 бюджетних місць університет виділить із власного перерозподілу, решта проситимуть в Міністерства освіти, каже Балух.

Які документи потрібні, щоб перевестись на бюджетну форму навчання

  • Заява студента;
  • Копія військового квитка;
  • Посвідчення учасника бойових дій (у разі його відсутності, довідка з військової частини);
  • Копія свідоцтва про народження;
  • Копія паспорта;
  • Копія ідентифікаційного коду.

Що відомо

  • Раніше міністр Сергій Шкарлет повідомив, що в Україні в першому етапі переведення на навчання за державним замовленням перевели 21 тисячу студентів.
  • Рішення про переведення студентів на бюджетну форму Кабмін ухвалив наприкінці жовтня.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області