За інформацією: Суспільне Чернівці.
Фото ілюстративне: ліфт у будинку в Чернівцях. Ліфт у будинку на провулку Ентузіастів, 12. Фото: Суспільне Чернівці
У Чернівцях управлінські компанії, ОСББ та житлові комплекси укладають договори із приватними фірмами на обслуговування ліфтів у житлових багатоповерхівках. Роблять це після того, як депутати у травні проголосували за ліквідацію комунального підприємства "Міськліфт".
Що кажуть керівники управлінських компаній
Управлінська компанія "Порядок в домі" обслуговує понад 150 багатоповерхівок у Чернівцях. До 30 з них мають ліфти. З 1 серпня на їх обслуговування уклали договори із ТОВ "Довбуш-буд". Про це в коментарі Суспільному розповів керівник Богдан Чернецький. За його словами, вартість послуги не змінилася — "Міськліфт" обслуговував ліфти за таким же тарифом. Якість надання послуг на цей час не коментують, за словами Чернецького, скарг від мешканців поки не було.
Керівник управлінської компанії "Санітарія" Віталій Якубенко у коментарі Суспільному розповів, що також уклали договори на обслуговування ліфтів у 22 будинках із ТОВ "Довбуш-БУД". Якубенко каже, що після ліквідації "Міськліфта" це єдина фірма, яка надала свою комерційну пропозицію. Вартість послуги не змінилася.
За словами керівника управлінської компанії "Містосервіс" Романа Никифорука, з 1 липня уклали договори на обслуговування близько 40 ліфтів у житлових будинках з приватним підприємством "Травіс-БУД". Наразі вартість обслуговування не змінилася.
Ліфт у чернівецькій багатоповерхівці. ПП “Травіс-БУД”/Костянтин Візітіу
Кому свої ліфти довірили ОСББ
Голова правління ОСББ "Вітязь" Орест Крайнічук у коментарі Суспільному сказав, що влітку також уклали договори на обслуговування 13 ліфтів із ТОВ "Довбуш-БУД". Водночас п'ять ліфтів іншого ОСББ "Чернівці-2010" обслуговує фірма "Травіс-БУД". Договір з нею уклали ще до ліквідації "Міськліфта". За словами очільниці ОСББ Віри Лютик, обрали іншу фірму, бо не влаштовувала якість наданих послуг.
Як змінилася кількість договорів із приватними фірмами
У Чернівцях є декілька фірм, які можуть обслуговувати ліфти в багатоповерхівках житлового фонду. Управлінські компанії, ОСББ і житлові комплекси можуть обрати серед них та укласти договори.
Одна з таких фірм — "Довбуш-БУД". За словами виконавчої директорки Юлії Мельничук, станом на початок вересня їхня фірма обслуговує майже 500 ліфтів у житлових багатоповерхівках у різних районах Чернівців. Понад половину з цих договорів уклали з 1 червня.
Це технічне обслуговування і ремонт. З першого червня по 1 вересня уклали 58 нових договорів із ОСББ, ЖБК та управлінськими компаніями на 275 ліфтів. До того наша фірма обслуговувала 217 ліфтів. Тож наразі їх — 492. Вартість обслуговування одного базового ліфта на дев'ять поверхів — 1524 гривень," — каже Юлія Мельничук.
Шахта ліфта у багатоповерхівці в Чернівцях. ПП “Травіс-БУД”/Костянтин Візітіу
Інша приватна фірма "Травіс-БУД", яка наразі обслуговує майже 450 ліфтів у багатоквартирних будинках, комунальних установах, підприємствах та організаціях Чернівцях та області, влітку уклала нові договори на обслуговування близько 70 ліфтів у житлових будинках міста. За словами керівника напрямку ліфтів Костянтина Візітіу, після ліквідації підприємства "Міськліфт" щомісяця кількість нових договорів зростає. Через те, що збільшився об'єм роботи, наразі планують збільшувати і штат електромеханіків. Середня вартість обслуговування одного ліфта від 1200 до 1400 гривень. Це залежить від кількості поверхів, типу ліфта та вантажопідйомності, каже Візітіу.
Чому ліквідували "Міськліфт"
Наприкінці травня підприємство "Міськліфт"обслуговувало 440 ліфтів у Чернівцях. На сесії 30 травня депутати проголосували за його ліквідацію. Серед причин тоді зокрема називали те, що навесні підприємство втратило третину ліфтів.
У квітні "Чернівціміськліфт" утримував майже 650 ліфтів у багатоквартирних будинках. У травні третину з них не обслуговували, бо управлінські компанії та ОСББ припинили з підприємством договори – вони перейшли до приватних компаній, розповідав у коментарі Суспільному керівник підприємства Олександр Ставчанський.
"Тариф не підіймали з 2018 року, але підприємство не було збитковим й не отримувало гроші з бюджету. Зараз втратили 222 ліфти. Це критично, бо доходи на місяць впали втричі й ми можемо піти у збиток. Почали відправляти людей у відпустки та переводити їх на пів ставки", – казав Ставчанський.
Читати ще
Читати ще У Чернівцях ліквідують КП “Міськліфт” – рішення підтримали депутати
Читати ще У Чернівцях планують ліквідувати два комунальні підприємства: навіщо та хто може виконувати їхні функції
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]