Як буковинцям безпечно користуватися генераторами, пічками та газовими пальниками — поради ДСНС

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Ілюстративне фото: Суспільне Полтава

Під час снігу чи дощу генератор не можна заносити у приміщення, а в пічках немає бути тріщин. Газові пальники можна використовувати лише пересвідчившись, що всередині приміщення циркулює повітря. Правила безпеки користування приладами Суспільному розповів заступник начальника управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС в Чернівецькій області Ігор Динис.

Як користуватись генераторами

Генератори потрібно встановлювати на вулиці на відстані не менше шести метрів від будівлі.

"Допускається встановлення генератора на відстані метра біля глухих стін без вікон. Бажано, щоб там були навіси, або провітрювані приміщення з природною вентиляцією", — каже Ігор Динис.

Генератор не можна накривати чимось — у негоду він має стояти під навісом з негорючих матеріалів. Також не можна заправляти генератор паливом, коли він ще працює та не охолонув. Поруч з ним заборонено палити чи розпалювати вогонь.

"При роботі генератора потрібно використовувати високоякісне кабельне обладнання чи подовжувачі, аби запобігти загоранню. Генератор може працювати 2-3 години, потім йому треба охолонути", — каже Ігор Динис.

У випадку пожежі рекомендують мати в будинку вогнегасник, воду, пісок. Можна самостійно намагатись знеструмити генератор за допомогою вогнегасника або цупкої тканини.

Газові пальники

"Пальник не призначений для використання у закритих приміщеннях. Але якщо ви його використовуєте у закритому просторі, то обов’язково має бути вентиляція. Також не можна залишати газові пальники біля джерел опалення чи відкритого вогню та на відкритих сонячних променях", каже Ігор Динис.

Пальник має бути сертифікованим та безпечним. Перед використанням потрібно перевіряти цілісність балона. Витікання газу можна виявити за допомогою мильного розчину. Для цього необхідно нанести мильний розчин на місця, де можливий витік. Якщо десь з’являються мильні бульбашки, це свідчить про витік газу в цій зоні.

Пічки

Перед початком опалювального сезону потрібно перевірити тягу димарів, це роблять фахівці. За необхідності необхідно почистити. Стінки пічок повинні бути цілісними, без тріщин.

"Безпечність газових пічок перевірити складніше, але для того є спеціальні організації, які обслуговують газові печі. Вони їх перевірять і скажуть, чи можна ними користуватись. Основне — це тяга у димарі й природна вентиляція", — каже Ігор Динис.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області