Розповідаємо, як вибрати письмовий стіл і не витратити останні нерви. Розбираємось в розмірах, видах, функціоналі та цінах.
“Мамо, я хочу той синій письмовий стіл!” – заявив ваш третьокласник і ви в шоці від ціни меблів. Ну звісно, геймерський стіл із регулюванням і безліччю сучасних “фішок” коштує цілий статок. Але чи потрібен він дев’ятирічній дитині? І головне – чи витримає ваш гаманець такий “дитячий” каприз?
Не панікуйте! Видихаємо і починаємо діяти розумно!
Яка повинна бути висота письмового столу?
Пам’ятаєте часи, коли стіл був один на всю сім’ю, і ви, малі, сиділи на ньому, звісивши ноги до підлоги? На щастя, ті часи минули. Виробники сучасних меблів враховують потреби дітей і виготовляють столи різних розмірів. Але як не розгубитися в цифрах і обрати саме ту висоту, яка потрібна вашому чаду?
Найпростіший спосіб – це формула зросту. Запам’ятайте, а краще запишіть:
- Зріст дитини 100-115 см – висота столу 46 см. Ніби низько, але для першачка – саме те!
- Зріст 115-130 см – висота столу 52 см. Вже трохи вище, адже школяр підріс.
- Зріст 130-145 см – висота столу 58 см. Ого, та це вже майже підліток сидить за столом!
- Зріст 145-160 см – висота столу 64 см. Скоро доведеться ділити стіл з дитиною, бо вже майже одного зросту!
- Зріст 160-175 см – висота столу 70 см. Все, дитина виросла, можна віддавати свій старий офісний стіл.
Лайфхак для економних батьків: якщо ви не хочете купувати новий стіл щороку, можна одразу взяти стіл з регулюванням. Він змінює висоту, залежно від потреб. А ще за ним можна навчатись сидячи й стоячи. Щоправда, такий стіл коштує дорожче, але прослужить від першого до випускного класу.
Який розмір письмового стола? – Обираємо, як професіонали
З висотою розібралися, тепер давайте поговоримо про розмір стільниці. Тут все просто: чим більша стільниця – тим краще! Ну, майже. Якщо у дитини маленька кімната, то величезний стіл може просто не влізти. Але якщо місце дозволяє, обирайте широку стільницю.
Мінімальні розміри стільниці для школяра – це 60х80 см. Але краще, щоб було 80х120 см, або і більше. На такій площі поміститься все: і підручники, і зошити, і альбом для малювання, і навіть улюблена чашка з чаєм (головне, щоб не з чаєм на зошити!).
Простір – це ваш друг! На великому столі дитина не буде відчувати себе дискомфортно і зможе вільно розмістити все необхідне для навчання. І не забувайте про місце для ліктів! Дитина має вільно покласти лікті на стіл, коли пише, щоб не сидіти в позі краба, який тікає від зливи.
Як вибрати парту для школяра.. або комп’ютерний стіл?
Парти, письмові столи, комп’ютерні, геймерські столи… Як в цьому всьому розібратися і нарешті купити письмовий стіл?
- Парта має похилу стільницю – ніби спеціально для того, щоб зошити сповзали на підлогу. Але якщо серйозно, то похила стільниця корисна для письма та читання, вона зменшує навантаження на спину та очі. Сучасні парти часто регулюються по висоті – це дуже зручно для дітей молодших класів.
- Письмовий стіл простий і надійний. Велика стільниця, тумбочки, шухляди – все просто і функціонально. Якщо ви цінуєте мінімалізм і не хочете переплачувати за зайві “фішки” – варто зупинитись на цьому варіанті.
- Комп’ютерний стіл спеціально створений для геніїв майбутнього. Має висувну поличку для клавіатури (хто зараз нею користується?), місце для системного блоку (якщо він у вас ще є) і навіть підставку під монітор (щоб шия не боліла). Але для звичайного школяра, який не днями і ночами грає в комп’ютерні ігри, звичайного письмового столу буде цілком достатньо.
- Геймерський стіл. Ооо, це вже вищий пілотаж! Тут вам і підсвітка, і регулювання висоти, і спеціальні вирізи для проводів, і навіть підставки для навушників і стаканів. Ігровий стіл – це як космічний корабель серед звичайних меблів. Круто, стильно, але чи потрібно воно третьокласнику, який ще ледве читає по складах? А ось для старшокласника такий варіант дуже підійде.
Як правильно розмістити письмовий стіл?
Локація столу важлива. Неправильно поставите – і все піде шкереберть: і вчитися не захочеться, і настрій буде, як осіння погода.
Кілька порад від досвідчених експертів:
- Біля вікна, але не навпроти. Світло має падати зліва (або справа, якщо дитина лівша), щоб тінь від руки не заважала писати. Прямі сонячні промені – це теж не дуже добре, буде сліпити очі. Але біля вікна – це класно, і провітрити кімнату можна, і на пташок помилуватися, коли уроки набриднуть.
- Не ставте стіл спиною до дверей. Це правило стосується не тільки фен-шуй, але і здорового глузду. Дитина має бачити, хто заходить в кімнату, щоб не злякатися ненароком. І взагалі, спиною до дверей – це якось некомфортно, ніби чекаєш підступу з тилу.
- Подалі від телевізора. Телевізор – головний ворог навчання! Поставите стіл навпроти телевізора – і прощавайте, хороші оцінки. Дитина буде дивитися мультики замість підручників. Тому, чим далі стіл від телевізора і інших «спокус» – тим краще для успішності.
- Забезпечте достатньо вільного місця навколо столу. Дитина має вільно підходити до столу, відсувати стілець, вставати, танцювати, якщо раптом натхнення нападе (під час перерви, звісно). Не захаращуйте простір навколо столу зайвими меблями і речами.
Висновок: стіл мрії – це реально і недорого!
Купити письмовий стіл для школяра і не збанкрутувати – просто як 1-2-3.. Головне – підійти до вибору з розумом і без зайвих емоцій (особливо коли дитина показує на той самий «космічний корабель» за ціною вашого автомобіля). Пам’ятайте, що головне – це зручність і комфорт, а не кількість «наворотів» та ціна столу.
А якщо ви вже готові до розумних покупок, то ласкаво просимо в інтернет-магазин Taburetka.ua! Тут ви знайдете широкий вибір якісних і недорогих письмових столів для школярів на будь-який смак і гаманець.
Вдалих вам покупок і спокійних вечорів без криків і невиконаних уроків!