Як відрізняються доходи та витрати на життя в Україні та Польщі — інфографіка

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Середня зарплата у Польщі перевищує українську практично удвічі. Проте і витрати на житло, комунальні послуги та транспорт також суттєво відрізняються.

Як свідчать дані аналітичного центру міжнародної агенції із працевлаштування Gremi Personal (для зручності витрати та доходи у злотих перевели у гривні), мінімальна та середня заробітна плата у Польщі становить відповідно — 22,8 тис грн та 29 тис. грн, а в Україні – 6,7 тис. грн та 15 тис. грн, йдеться у публікації NV Бізнес.

Оренда житла у Польщі очікувано вища. Якщо за однокімнатну квартиру у середньому в Києві просять 10−15 тис. грн за місяць, то оренда такого житла у Варшаві коштуватиме 22−25 тис. грн. При цьому у Польщі не настільки відчутна різниця між орендою у столиці та великому місті. У нас така «однушка» це — 6−7 тис. грн, а в Польщі — 16- 20 тис. грн. Оренда однокімнатної квартири у наших невеликих містах України — 3,-5 тис. грн, у Польщі – 12−13 тис. грн.

До цих сум треба додати витрати на комунальні послуги. В Україні, для однокімнатної квартири, вони в середньому — 1,2−2,5 тис. грн, у такому ж житлі у Польщі – 4−4,5 тис. грн (до уваги не бралися міста на Західній Україні, що знаходяться найдальше від зони бойових дій).

Ціни на бензин А-95 не дуже відрізняються. В Україні дешевше — 52 грн за літр, у Польщі — 63 грн за літр. Місячний універсальний проїзний квиток у нас утричі дешевший. В Україні за 50 проїздів заплатять 325 грн, у Польщі— 840 грн.

Відвідування терапевта у приватній клініці в Україні, в середньому — 550 грн, а у Польщі – 1000 грн.

Мінімальна вартість стрижки в українських майстрів — 100 грн, у польських — 250 грн. Місячний абонемент у спортзал в Україні — від 600 грн, у Польщі – 840 грн.

Інфографіка: Gremi Personal

«Попри те що вартість послуг в Європі вища, ніж в Україні, рівень витрат врешті залежить від зарплати. Водночас переважна частина роботодавців забезпечує працівників житлом, що знаходиться безпосередньо поруч із місцем роботи, таким чином можна позбутися витрат на проживання та проїзд», — розповіла Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області