Як у Чернівцях видаватимуть стипендії спортсменам і науковцям у 2023 році

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Лучники під час тренування в Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях виконком міськради проголосував за положення щодо стипендій спортсменам і науковцям. Також у 2023 році планують провести конкурс для організацій, які займаються молодіжною політикою.

Про це йшлося на засіданні виконкому 13 грудня.

Стипендії та заохочення для спортсменів

Стипендії виплачуватимуть спортсменам, які брали участь в офіційних всеукраїнських та міжнародних змаганнях з олімпійських, неолімпійських видів спорту та з видів спорту для людей з інвалідністю. Рішенням передбачені 11 стипендій з олімпійських видів спорту, сім стипендій з неолімпійських видів та дві стипендії з видів спорту осіб з інвалідністю.

Також спортсменам і тренерам виплачуватимуть винагороди за призові місця та участь в Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських і Всесвітніх ігор, а також інших змагань.

Скільки виплачуватимуть за призові місця та участь в змаганнях

За перше місце на Олімпійських іграх спортсмени та тренери отримуватимуть 250 тисяч гривень. За участь в олімпіаді планують виділяти по 100 тисяч гривень. Такі ж суми передбачені за призові місця та участь в Паралімпійських та Дефлімпійських іграх.

За призові місця у Всесвітніх іграх, Всесвітній шаховій олімпіаді та Всесвітніх іграх з єдиноборств виплачуватимуть 50, 40 і 30 тисяч відповідно. За Чемпіонат світу серед дорослих виплачуватимуть від дев'яти до 50 тисяч гривень, залежно від виду спорту.

У загальному заліку Кубка світу серед дорослих за призові місця в олімпійських номерах — 30, 25 і 20 тисяч гривень, в неолімпійських номерах — 15, 12 та дев'ять тисяч, в неолімпійських видах спорту — 12, 10 та дев'ять тисяч гривень.

За місця та участь в Чемпіонаті Європи серед дорослих виплачуватимуть від п'яти до 30 тисяч гривень, залежно від виду спорту. За Чемпіонат світу серед молоді, юніорів і юніорок — від п'яти до 20 тисяч гривень.

Учасникам і переможцям Чемпіонату світу серед юнаків, дівчат і кадетів або Чемпіонату Європи серед молоді, юніорів і юніорок та їхнім тренерам виплачуватимуть від 12 до чотирьох тисяч гривень.

За Чемпіонат Європи серед юнаків, дівчат і кадетів — від десяти до трьох тисяч гривень. За Європейський юнацький олімпійський фестиваль — від п'яти до трьох тисяч гривень.

За участь у Всесвітніх іграх серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу, Глобальні ігри серед спортсменів з вадами розумового і фізичного розвитку та Всесвітні ігри сліпих — 20 тисяч гривень.

За призові місця Всесвітніх ігор нескорених (Invictus Games) — 50, 40 і 30 тисяч гривень, за участь — 20 тисяч гривень.

Стипендії для науковців та конкурс для молодіжних організацій

У 2023 році планують виплатити іменні стипендії для науковців Чернівецької громади. Подаватися можуть вчені віком до 40 років. Щороку планують виплачувати до тридцяти одноразових стипендій у розмірі десять тисяч гривень.

Наукова конференція в Чернівецькому національному університеті. Фото: Facebook / Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Також підтримали проведення конкурсу "Фонд молодіжного розвитку". Згідно з рішенням, громадські організації можуть подавати на конкурс проєкти, зокрема, з розвитку громадянської та неформальної освіти, волонтерства, креативних індустрій та проведення міжнародних програм обмінів.

У 2023 році на конкурс мають виділити 150 тисяч гривень. Водночас фінансування одного проєкту за гроші бюджету не має перевищувати 50 тисяч гривень. З організаціями укладуть договори та перевірятимуть виконання проєкту. Переможці проєкту звітуватимуть про використання бюджетних грошей.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області