Як змінився парк тролейбусного управління в Чернівцях у 2022 році

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Автобуси Mercedes-Benz Citaro у Чернівцях. Facebook / Роман Клічук

У 2022 році тролейбусне управління у Чернівцях уклало договори на закупівлю 18 автобусів та 10 нових тролейбусів за гроші міського бюджету. Також підприємство отримало п'ять автобусів та два тролейбуси від міст-побратимів.

Про це під час звіту 14 грудня повідомив виконувач обов'язків начальника ЧТУ Петро Лисак.

Вживані автобуси

У 2022 році ЧТУ уклало договори на закупівлю 18 вживаних автобусів Mercedes-Benz Citaro. Вартість одного автобуса, згідно з тендерами на сайті Prozorro, становить від 1,3 до 1,5 мільйона гривень. Загальна вартість закупівель — понад 24 мільйони гривень.

Ці автобуси є низькопідлоговими, можуть перевозити близько 90 пасажирів одночасно. Машини виготовлені у 2007-2010 роках та відповідають екологічному стандарту Євро-5. 15 автобусів підприємству доставила компанія "Алеанда і К" з Остриці, ще три — "Сігма-Транс" з Львівської області.

Автобус Mercedes-Benz Citaro у Чернівцях. Facebook / Роман Клічук

Також ЧТУ оголосило тендер на закупівлю ще п'яти вживаних автобусів, які мають доставити до кінця 2022 року.

Автобуси, які працюють на маршрутах, обладнані валідаторами для безготівкової оплати, частина з них має автоматичну систему підрахунку пасажирів.

Нові тролейбуси

Підприємство уклало договори на закупівлю десяти нових тролейбусів PTS українського виробництва за 105 мільйонів гривень. Вартість одного тролейбуса — понад 10 мільйонів гривень.

Тролейбус PTS у Вінниці. Такі ж отримають Чернівці. Фото: Facebook / Сергій Моргунов

Наразі ЧТУ отримало два тролейбуси, ще три очікують до кінця року. Решту п'ять тролейбусів, згідно з угодою, мають доставити до кінця березня 2023 року.

Допомога від міст-побратимів

Впродовж 2022 року Чернівці отримали два тролейбуси від чеського міста Усті-над-Лабою, а також два автобуси Merceds-Benz Citaro від німецького Мангайма та три зчленовані автобуси Volvo від французького міста Мец.

Наразі у тролейбусному управлінні є 88 тролейбусів і 32 автобуси.

Кредит на тролейбуси і нову лінію

ЧТУ планує взяти кредит на закупівлю 50 нових тролейбусів та побудову тролейбусної лінії до Калинівського ринку вулицею Старожучківський шлях (від Січових Стрільців). Участь підприємства у цій угоді погодив виконком та міськрада. Тролейбуси планують отримати впродовж 2023-2024 років, повідомляв раніше заступник міського голови Ігор Крохмаль.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області