У п’ятницю, 18 липня, посли 27 країн-членів Європейського Союзу схвалили 18-й пакет санкцій проти країни-агресора Росії.
Про це повідомила глава європейської дипломатії Кая Каллас на своїй сторінці у X, пише NV.
«Ми стоїмо твердо. ЄС щойно схвалив один з найжорсткіших пакетів санкцій проти Росії на сьогодні», — написала вона.
Каллас зазначила, що ЄС продовжить скорочувати військовий бюджет Кремля, переслідуватиме ще 105 кораблів «тіньового флоту» та їхніх постачальників, а також обмежить доступ російських банків до фінансування.
Крім того, за її словами, пакет санкцій передбачає заборону на будівництво трубопроводів Північний потік і зниження цінової стелі на російську нафту.
«Ми посилюємо тиск на російську військову промисловість, китайські банки, які дозволяють обходити санкції, і блокуємо експорт технологій, що використовуються в безпілотниках», — наголосила головна дипломатка ЄС.
У санкційний пакет вперше внесли зміни до реєстру прапорів і найбільшого нафтопереробного заводу Роснефти в Індії.
Каллас додала, що нові санкції такою б’ють по тих, хто нав’язує російську ідеологію українським дітям.
10 червня в ЄС представили 18-й пакет санкцій проти РФ, який передбачав обмеження для енергетичного та банківського секторів країни-агресора. Зокрема, він пропонував зниження граничної ціни на російську нафту з $60 до $45 за барель.
26 червня країни ЄС не змогли досягти згоди щодо ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. Однак вони погодили продовження чинних обмежувальних заходів ще на шість місяців.
4 та 16 липня послам ЄС також не вдалося дійти згоди щодо ухвалення пакета санкцій. Словаччина та Мальта утрималися від підтримки цього пакета.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його країна не буде більше блокувати ухвалення 18-го пакета санкцій ЄС проти Росії. Це рішення стало можливим після того, як Європейська комісія надала Словаччині гарантії щодо цін на газ.