Іллічівський міський суд у Чорноморську виправдав співачку Христину Соловій, яка сказала, що назва “Іллічівськ” — “повна х*йня”. Як повідомляє Інститут Масової Інформації (ІМІ), Соловій отримала адмінпротокол за лайку на сцені Виделкафесту в Чорноморську на Одещині ще в липні. Вона тоді сказала таке:
“А скажіть, будь ласка, тільки пообіцяйте, що ніхто зараз не буде ображатися, я з добром: як називалося ваше місто до того, як його перейменували? І що, вам це подобалося? Повна х*йня”. Після цього хтось написав заяву до поліції за порушення громадського порядку. Інші дякували Христині за привернення уваги до важливості декомунізації.
27 вересня недекомунізований Іллічівський міський суд розглянув справу і закрив провадження через відсутність складу злочину.
Як передає Суспільне, у своїй промові перед судом Христина Соловій нецензурно вилаялась на адресу російського правителя Путіна, на що суддя попросив її бути більш стриманою.
“У нашій історії розумію, що Ілліч Ленін це той самий Путін, у якого вийшло окупувати й приборкати Україну, і якщо український народ у Харкові створив пісню, яку тепер знає кожна українська дитина, наспівуючи, цитую: “Путін *уйло”, то я вважаю, що кожен українець має право називати попередника Путіна, Ілліча Леніна, забороненим словом. Про те, це слухання в Іллічівському суді не тільки про хуліганство чи пояснення свободи слова… Це слухання є випробовуванням зрілості та справедливості нашого суспільства” — цитує співачку Суспільне.
“Іллічівський суд виправдав мене, що немає складу злочину у тому, що Ілліч — х*йня”, — написала Христина Соловій в інстаграмі, виклавши фото постанови про закриття провадження.
У постанові суддя пише таке:
— на відеозаписі виступу зафіксована негативна реакція глядачів на колишню назву міста і позитивна реакція з оплесками на вислів співачки;
— порушення громадського порядку і спокою не відбулося, бо глядачі прийшли на масовий захід, де не може бути тихо і спокійно;
— нецензурний вислів співачки не містив образу міста чи його жителів, а відображав її патріотичні переконання;
— у сучасному суспільстві викликають захоплення випадки скандування стадіоном нецензурного куплету про Путіна, а вислів про ворожий корабель набув значення загальнодержавного девізу; творчу свободу артистки мають оцінювати глядачі, а не правоохоронні органи.