IT-рішення для бізнесу

Будь-які витрати на обладнання, ПЗ та різні внутрішні ресурси необхідні компанії, щоб, зрештою, збільшити свій прибуток. Все частіше організації шукають технології, які дозволять скоротити витрати, підвищити швидкість роботи та збільшити ефективність працівників.

Тому практично незамінним стають комплексні IT-рішення для бізнесу. З їхньою допомогою вдається автоматизувати рутинні завдання, покращити логістику та виробництво, а також спрогнозувати результати роботи та сформувати необхідні звіти.

Початок пандемії коронавірусу лише посилив тенденції до впровадження ІТ-рішень в інфраструктуру компаній. За статистикою частка таких технологій зросла.

Хмарна інфраструктура

Якщо говорити про формати використовуваних технологій, то можна виділити 2 форми:

  1. Звичайне ПЗ. Це програмне забезпечення купується раз і назавжди, встановлюється на фізичні сервери компанії. Як правило, використовується у великих організаціях, які мають власне серверне обладнання.
  2. Хмарні рішення. Все частіше фірми вибирають такий варіант технологій, оскільки він дозволяє оплачувати ліцензію на програмне забезпечення на певний період (наприклад, місяць або рік). За потреби програми можна встановити на стаціонарний комп’ютер, а всі зміни у файлах синхронізуватимуться з хмарою.

Стверджувати, що хмарні IT-рішення для бізнесу вигідніші, ніж традиційне ПЗ. Варто розуміти, що технології мають різні функції й використовуються в різних ситуаціях.

Хмарні рішення при тривалому використанні виявляються більш гнучкими. За необхідності можна легко скасувати передплату та відмовитися від ліцензії. Звичайне ПЗ використовується для високонавантажених систем і довгострокових проєктів, при яких оренда додатків буде просто невигідною.

Переваги хмарних рішень

Cloud-технології дозволяють налаштовувати інфраструктуру компанії під поточні потреби. Наприклад, під час використання будь-якої служби її можна без проблем вимкнути, а потім увімкнути. Це дозволяє скоротити витрати під час «неактивності» проєкту. Крім цього, хмарні технології допомагають підключати додаткові служби до рішень, що вже використовуються.

Якщо говорити про IT-інструменти для бізнесу наступного року, то передбачається, що все більше компаній відмовлятимуться від ПЗ і переходитимуть на хмарні рішення. Однак повний перехід на cloud-додатки для низки організацій може стати неможливим. Наприклад, це стосується державних компаній та фірм у банківській сфері.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області