“Коли світло зникло — думав, що мені кінець”. Як у кардіоцентрі Чернівців працюють при знеструмленнях

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Світлина ілюстративна. Фото: Unsplash

У кардіоцентрі в Чернівцях завдяки роботі генераторів можуть працювати при знеструмленнях. Також обладнання в операційних має окремі елементи живлення. 15 листопада під час вимкнення світла прооперували чоловіка з інфарктом.

У кардіоцентрі генератори встановили ще до повномасштабного вторгнення, розповіла Суспільному директорка центру Ірина Маковійчук. За її словами, генератори працюють постійно та автоматично вмикаються, коли електрика зникає. Також медики очікують на прибуття великого генератора, який забезпечить живлення електрики у всіх приміщеннях кардіоцентру.

При знеструмленні лікарі кардіоцентру вперше за багато років провели операцію без світла. Коли у місті зникла електрика 15 листопада, лікарі оперували пацієнта з інфарктом. Медики не перервали операцію, коли зникло світло, оскільки необхідна апаратура працювала на резервному живленні.

"Нашим завданням було відкрити артерію. Нам це вдалось зробити, попри відсутність світла. Було дуже екстремально, в мене перший раз таке було, що відключили світло і пацієнт був на столі", — каже інтервенційний кардіолог Володимир Леунов.

Володимир Леунов. Суспільне Чернівці

"Враховуючи що світла немає навкруги, важко було працювати в плані самого інструментарію. Ти не бачиш інструментарій, ти не бачиш, де взяти, як надіти. Ми користувалися ліхтариками, є в нас світлодіодні лампи, які автоматично також вмикаються при знеструмленні", — розповідає завідувач відділення інтервенційної кардіології Віталій Ольховик.

Віталій Ольховик. Facebook/Чернівецький кардіоцентр

Пацієнт Ілля відновлюється після операції, він каже, що почувається краще.

"Як побачив, що світло зникло, то думав, що мені кінець. Я думав, що вже не встану з того стола. Я бачив, що лікарі дуже добре постарались. Завдяки лікарям почуваюся набагато краще", — каже Ілля.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області