Колядували та готували страви. У громаді на Буковині організували Святвечір для переселенців

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Для пересленців приготували 12 страв. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області організували Святвечір для вимушених переселенців в Берегометській громаді. Це ініціювала директорка місцевого будинку культури. Напередодні вони разом написали колядку про міста, з яких люди евакуювались в область. Також приготували 12 страв, аби показати традиції відзначення Святвечора на Буковині.

Про це у коментарі Суспільному сказала директорка Берегометського будинку культури Ольга Іпатій.

За її словами, організувала це, аби показати, як відбувається Святвечір на Буковині. Для усіх знайшли традиційний для Буковини народний одяг. Також вивчили привітання та колядки, з якими йтимуть колядувати до церкви.

"Щоб люди відчули це тепло. У дівчат не було змоги готувати через те, що у них плити електричні, тому я взяла підготовку на себе. Тим паче ми знаємо всі ці обряди та традиції. Ми вивчили коляду і не одну, з якою ми співали в церкві. Цьогоріч співали пісню"Сумний Святвечір", надіюсь, наступного буде інша пісня, інша коляда", — каже Іпатій.

За словами переселенця Олександр Малфей, на Київщині готували схожу кутю, але відрізнялися інгредієнти.

"Деякі господині готували з рисом, деякі — з іншими крупами. Тому кутя у кожної господині мала свій смак. А тут з пшениці. Сподобалось, що тут багато співають й згадуються ті традиції, які інші вже забувають. Ці традиції звучать по-новому і це дуже зворушливо", — каже Малфей.

За столом дотримувались буковинських традицій: не ставили прибори для кожного, під скатертину розкладали сіно, а на кути столу клали часник. "Тут звичайно більш колоритно, тут все зберігалося з дідів-прадідів, дуже багато нюансів. Більше традицій, які пішли в далекі корені. Тому це відчувається таке, глибоке осмислення підготовки до Різдва і Святого вечора", — каже переселенка Тетяна Терещенко.

Переселенки у Берегометській громаді плетуть маскувальні сітки та роблять окопні свічки.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області