Колишній головній бухгалтерці Чернівецького аеропорту світить 8 років тюрми: завдала збитків підприємству на суму понад 600 тисяч гривень

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Правоохоронці зібрали достатньо доказів причетності колишньої головної бухгалтерки до незаконного списання меблів і техніки комунального підприємства. За скоєне фігурантці загрожує до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Правопорушення викрили співробітники обласних управлінь департаментів стратегічних розслідувань та кіберполіції НПУ спільно з працівниками Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Як повідомляє відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області, під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що колишня посадовиця комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Чернівці» ім. Леоніда Каденюка в 2019 році підробила низку договорів на придбання товарно-матеріальних цінностей за кошти підприємства.

Зловживаючи своїм службовим становищем, порушниця несанкціоновано сформувала в службовій комп’ютерній програмі акти, на підставі яких списала придбані нею за кошти аеропорту меблі, побутову та комп’ютерну техніку. Таким чином посадовиця незаконно заволоділа майном підприємства на суму 612 тисяч гривень і в подальшому розпорядилася ним на власний розсуд.

Слідчі Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області зібрали обґрунтовану доказову базу вини жінки та скерували матеріали кримінального провадження до суду для розгляду. Фігурантка обвинувачується у вчиненні правопорушень, передбачених:

• частинами 2 і 3 статті 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);

• частинами 1 і 3 статті 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї);

• частиною 1 статті 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області